reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X
Google Pixel 2 XL
iPhone X
iPhone X

iPhone X ve Google Pixel 2 XL karşılaştırması [Video]

Google’ın ve Apple’ın yeni amiral gemisi telefonları Google Pixel 2 XL ve iPhone X karşı karşıya geldi. Şüphesiz bu yılın en iyi akıllı telefonları arasında gösterilen telefonlar, teknoloji tutkunlarının beklentilerini karşılayacak yeteneklerle geliyor.

Macrumors sitesi bu telefonları satın almayı düşünen kullanıcılar için güzel bir karşılaştırma videosu çekti. Şu sıralar teknoloji dünyasının ilgisini çeken Apple’ın yeni amirali, A11 Bionic işlemcisinden, Pixel 2 XL ise Snapdragon 835 işlemcisinden güç alıyor. Kağıt üzerinde A11 Bionic işlemcisi Snapdragon 835’ten daha güçlü görünse de gerçek kullanımda gözle görülür bir fark yok.

iPhone X, TrueDepth teknolojisine sahip ön kamerasıyla fark yaratıyor

Her iki telefonda da OLED ekran teknolojisi kullanılıyor. Ekran performansı karşılaştırıldığında iPhone’daki ekranın yeni Pixel telefonundan daha iyi olduğunu söyleyelim. Telefonlar, fotoğraf çekimini seven kullanıcıların beklentisini karşılayacak özelliklerle geliyor. Apple’ın telefonunda 12 megapiksel çift kamera, Google’ın telefonunda ise F/1.8 diyaframlı 12 megapiksel tek kamera bulunuyor. Ön kameraları mercek altına aldığımızda Pixel 2 XL’de F/2.4 diyaframlı 8 megapiksel, iPhone X’te ise F/2.2 diyaframlı 7 megapiksel kamera mevcut. TrueDepth adı verilen kamerasıyla fark yaratan iPhone X, Face ID ile yüz tanıma sistemine imkan tanıyor. Telefonların karşılaştırma videosunu haberin devamından izleyebilirsiniz.

VİDEO