reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X’in hızlı şarj özelliğinde kötü sürpriz

Apple, iPhone 8 ve iPhone X ile birlikte kablosuz şarj teknolojisine geçiş yaptı. Bu yenilik fazlasıyla heyecan verici olsa da, asıl merak edilen hızlı şarj teknolojisiydi diyebiliriz. Görünen o ki iPhone kullanıcılar sonunda hızlı şarj rahatlığına kavuşacak ancak bunun için ekstra bir bedel ödemeleri gerekecek.

Apple‘ın büyük heyecanla beklenen etkinliğini takip ettiyseniz yeni iPhonelardan bahsedilirken hızlı şarj teknolojisinin gündeme gelmediğini fark etmişsinizdir. 9to5Mac‘in haberine göre Apple’ın resmi sitesi iPhone X‘in özellikleri arasında hızlı şarj teknolojisini de sıralıyor. Bu da iPhone 8 yerine iPhone X’i tercih edenlerin hızlı şarjın keyfini sürebileceği anlamına geliyor.

Apple’ın paylaştığı bilgilere göre hızlı şarj ile birlikte 30 dakikada yüzde 50 şarja ulaşmak mümkün olacak. Fakat bunun için Apple tarafından üretilen USB-C adaptörlerinden satın almak gerekiyor. USB-C güç adaptörü 49 dolardan, kablo ise 25 dolardan satılıyor. Kısacası bin dolara satın aldığınız iPhone X’i hızlı şarj edebilmek için 75 dolar daha ödemeniz gerekiyor.

Henüz iPhone 8 ve iPhone X’lerin kutu içeriği hakkında bir bilgimiz yok. Fakat geçtiğimiz sene satıla sunulan MacBook ve MacBook Pro’lar USB-C desteğiyle gelmişti. Buna rağmen kutunun içinden USB-A kabloları çıkmıştı. Dolayısıyla kullanıcılar USB-C kablosu almak zorunda kalmıştı. Benzer bir durumun iPhone X için de söz konusu olacağı düşünülüyor.