reklamı kapat

POPÜLER

iPhone Xs

iPhone Xs ve iPhone Xs Max’in Türkiye fiyatı ve çıkış tarihi belli oldu

Merakla beklenen iPhone Xs ve iPhone Xs Max’in Türkiye satış tarihi ve fiyatı belli oldu. Teknoloji tutkunları tarafından dört gözle beklenen telefonlar için geri sayım başladı. 30 Kasım’da’ta piyasaya sunulacağı açıklanan telefonlardan iPhone Xs, 9.899 TL’den, iPhone Xs Max ise 10.999 TL’den satışa sunulacak. Bu fiyatların telefonların 64 GB’lık versiyonları için geçerli olduğunu söyleyelim.

iPhone Xs modeli geçtiğimiz yıl piyayasa sürülen iPhone X’un başarısını sürdürmeyi amaçlıyor. Tasarım açısından iPhone X ile aynı olan iPhone Xs, renk seçeneklerine eklenen altın renkli gövdesiyle dikkat çekiyor. IP68 sertifikası sayesinde telefon suya karşı da dayanıklı. Telefonun gövdesinde ise bir önceki modelde olduğu gibi paslanmaz çelik ve cam malzemeleri kullanılıyor.

Selefinde olduğu gibi iPhone Xs modelinde de 2.436 x 1.125 piksel çözünürlüklü 5,8 inç OLED ekran bulunuyor. Ekran Dolby Vision ve HDR teknolojilerine destek veriyor.  120 Hz’lik ekranın piksel yoğunluk değeri ise 458 ppi. iPhone Xs ve iPhone Xs Max HDR fotoğraflarda, üst düzey parlaklık ve gerçek siyahlarla 1.000.000:1 kontrast oranı sunuyor ve yüzde 60 daha fazla dinamik aralık sağlıyor. 4 GB’lık RAM’le gelen telefon bir önceki modele kıyasla sekmeler arasındaki geçişlerde daha iyi performans gösteriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

12 megapiksellik çift kamera

Kamera performansında da geliştirmeler sunan telefonda bir önceki modelde olduğu gibi 12 megapiksel çözünürlüğünde çift kamera yer alıyor. F/1.8 diyaframlı 12 megapiksel kameraya F/2.4 diyaframlı 12 megapiksel kamera eşlik ediyor. Her iki kamerada da optik görüntü sabitleme özelliğinin yer aldığını belirtelim. Düşük ışıkta A12 işlemcisinin de yardımıyla iPhone X’a kıyasla daha başarılı fotoğraflar çekebilen telefon saniyede 60 kare 4K video kaydına destek veriyor. Telefonda bununla birlikte 512 GB’lık depolama kapasitesi de sunuyor. Cihazın depolama seçenekleri arasında 64 GB ve 256 GB’ın da yer aldığını söyleyelim.

Video