reklamı kapat

POPÜLER

Obscura 3

iPhone’lara profesyonel kamera ayarları getiren uygulama: Obscura 3

iPhone’larda kullanılan kamera uygulaması çoğu kullanıcı için yeterli olsa da bu uygulamayı yetersiz bulan kullanıcıların sayıları da hiç az değil.

Telefonlarında daha profesyonel bir kamera deneyimi yaşamak isteyen kullanıcılar App Store’da yer alan kamera uygulamalarını tercih ediyor. Bugün sizlere iPhone’lar için sunulan bir kamera uygulamasından söz etmek istiyoruz. Obscura 3 isimli kamera uygulaması kullanıcıların iPhone’larındaki kameralarını manuel olarak kullanmasına imkan tanıyor. Kullanıcılar uygulama sayesinde diyaframı ve enstantaneyi ayarlayabiliyor. Netleme ve beyaz dengesi gibi ayarları da değiştirmeye olanak tanıyan uygulamada sinematik bir deneyim için en boy oranları da değiştirilebiliyor. RAW, Live Photo ve derinlik tarafında da destek sunan uygulamaya Fotoğraf uygulamasındaki tüm fotoğraflar senkronize ediliyor. Bu sayede fotoğraflar düzenlenebiliyor veya hızlı bir şekilde paylaşılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Obscura 3 uygulaması fotoğrafların daha iyi görünmesini sağlıyor

Popüler filtre uygulaması VSCO’da olduğu gibi Obscura 3’te de çeşitli filtreler yer alıyor. Bu filtreleri kullanarak daha hoş fotoğraflar elde edilebiliyor. Apple Watch desteği de sunan uygulama bu sayede kullanıcıların akıllı saatlerini kullanarak fotoğraf çekmeye de yardımcı oluyor. Uygulama fotoğraf sunduğu manuel çekim desteğini video tarafına da taşıyor. Uygulamanın Türkiye fiyatı ise ne yazık ki yüksek bir seviyede. Yaklaşık 170 TL’ye satılan uygulamayı haberin devamındaki bağlantı linki üzerinden indirebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın