reklamı kapat

POPÜLER

iPhone

iPhone’larda pil ömrünü uzatmanın yolları [Nasıl yapılır?]

iPhone modellerinde pil ömrünü uzatabilirsiniz. Her yeni işletim sistemi güncellemesinde olduğu gibi iOS 13‘te de hızlı pil tüketimiyle ilgili şikayetler yapılıyor. Apple, sorunlara yönelik güncellemeler sağlayana kadar biz sizlere iPhone’larınızda en uzun pil ömrünü sağlayacak tüyoları paylaşmak istiyoruz.  Konumunuza erişen uygulamaları sınırlandırmak için konum ayarlar ınızı kontrol etmenin iyi bir fikir olduğunu söyleyelim. Pil ömründen endişe duyuyorsanız Düşük Güç Modunu aktif edilmesinde de yarar var.

Arka plan etkinliklerini azaltan bu özellik işlem yapılmadığında ekranın parlaklığını da daha hızlı azaltıyor. Wi-Fi, hücresel bağlantıdan daha az güç kullanıyor, bu nedenle pil ömrünü en üst düzeye çıkarmak için Apple mümkün olduğunda Wi-Fi ağlarına bağlanmayı öneriyor. Evde veya işte, örneğin, hücresel veri ve pil ömründen tasarruf ederek Wi-Fi ağlarını etkinleştirebilirsiniz. Hücresel kapsama alanı veya düşük sinyalli bir alandayken, iPhone’lar bir sinyal aradıkları veya bağlanmaya çalıştıkları için pili  daha çabuk tüketiyor. Zayıf hücresel kapsama alanı yaşıyorsanız, Uçak Modunu etkinleştirebilirsiniz. iPhone kullanıcılara hangi uygulamaların en çok pili tükettiğini söylüyor.  Pil kullanım istatistiklerinizi Ayarlar uygulamasını açıp Pil bölümüne dokunarak kontrol edebilirsiniz. Arka Plan Yenilemeyi kapatmanın yanı sıra, Posta uygulamasında yeni e-postaları ne zaman ve ne sıklıkta kontrol edileceğini ayarlamak pil ömründen tasarruf sağlamaya yardımcı oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone modellerinde pil ömrünü uzatmanın çeşitli yolları var

Uygulamaların gönderdiği bildirim sayısını azaltmak, pil ömründen tasarruf etmenin diğer bir yolu.  iOS 13 ile birlikte kullanıma sunulan Dark Modu’u açarak pil ömrünü artırmak mümkün. Pek tabii bunun için OLED ekrana sahip  iPhone X, XS, XS Max, 11 Pro, ve 11 Pro Max cihazlarından birine sahip olmanız gerekiyor.  Ekran parlaklığını kısmanın da daha uzun pil ömrüne katkı sağladığını söyleyelim. Daha uzun bir pil ömrü için hem iOS işletim sisteminin hem de uygulamaların en son sürümlerine sahip olmanız gerektiğini de ifade edelim.

İlginizi çekebilir

Gece modu özelliğini hedef alan reklam