reklamı kapat

POPÜLER

İspanyol Ferrari, “Caballeria” ile tanışın

12 Ekim 2016

İspanyol bir otomobil geliştirme firması olan Bengala, F12 Berlinetta‘yı bir üst seviyeye taşıyacak projesini gün yüzüne çıkardı.

Ferrari’nin günümüzde LaFerrari’nin ardından en tepe modellerin arasında yer alan F12 Berlinetta 740 beygir güç üreten on iki silindirli bir üniteye sahip. Ferrari tarafından F12 Berlinetta’nın teknik detaylarında belirtilen ağırlık rakamı ise 1,630 kg. Eğer performans otomobilleri kategorisinde bir ürünü piyasaya sunacaksanız üreticiler kadar tüketicilerin de dikkat ettiği noktalardan bir tanesi ağırlık kısmına oluyor. Aracın performansına doğrudan etki eden ağırlık değerlerinde kullanılan teknoloji ile birlikte en minimal değerleri yakalamak markaların önem verdiği bir kriter.
f12caballeria5

Bengala adında İspanyol bir özel otomobil şirketi, Ferrari F12 Berlinetta‘nın ağırlık değerlerine oldukça pozitif iyileştirme yapacak bir projeyi gün yüzüne çıkardı. Aracın total ağırlık değeri olan 1,630 kg‘dan çok daha aşağı bir değere çekmeyi hedefleyen ekip geliştirilmiş karbon şasi ve daha hafif materyallere yer veriyor. Bengala ekibi F12 Caballeria adını verdiği modeli önümüzdeki yaz proje aşamasından somut bir adım haline getirmeyi planlıyor. Aracın şasisi üzerinde yapılacak değişimler ile ekip standart değerler olan 300 km/s maksimum kız ve 3.1 saniyelik 0-100 değerinde kayda değer bir iyileştirme yapmayı hedefliyor. Bengala ekibi projenin somutlaştırılmasının ardından fiyat belirlemesinin yapılacağının bilgisini verdi.

YORUMLAR