reklamı kapat

POPÜLER

812 beygirlik bir otomobille Cape Town’da nefes kesen drift deneyimi [Video]

Başarılı drift yarışçısı Mike Whiddet özel yapım Mazda RX-8‘i ile dünyanın en güzel dağ yollarından birisine giderse ne olur? Görsel şölen tadında 4 dakika sizleri bekliyor!

Dünyanın en ünlü lokasyonları arasında yer alan Cape Town, Güney Afrika Cumhuriyeti‘nin en önemli 3 şehrinden biri. Cape Town’u bu kadar meşhur yapan sadece turistik zenginlikleri değil elbette. Dünyanın en önemli dağ yolları arasında yer Franschhoek geçidi de şehrin zenginlikleri arasında kendine yer buluyor. Bu yolu bu kadar öne çıkaran ise drift tutkunları için oldukça cezbedici bir yapıya sahip olması. 1822 yılında inşa edilen ve şehir merkezinin 75 km dışında yer alan kıvrımlı dağ yolunun toplam uzunluğu toplamda 20 km civarında.


Tüm drift tutkunları gibi Franschhoek geçidi ünlü drift yarışçısı Mike Whiddet‘in de dikkatini çekmiş. 2004 model özel yapım Mazda RX-8 ile birlikte geçidin yolunu tutan Whiddet, başarılı sürüşü ile izleyenlere görsel şölen niteliğinde anlar yaşatıyor. Whiddet ve ekibi standart Wankel motor üzerinde yapılan değişiklikler ve GTX-45 turbo desteği ile birlikte oraya 812 beygir güç üreten bir otomobil çıkarmış. Yer yer maksimum sürati 248 km‘ye dayanan keyifli dakikalar ile sizleri baş başa bırakıyoruz.

YORUMLAR