reklamı kapat

POPÜLER

İspark

İSPARK’tan boş otoparkları gösteren uygulama geliyor; işte detaylar

İSPARK Genel Müdürü Murat Çakır, otopark sistemiyle ilgili bir haber paylaştı. Türkiye’nin ilk ve tek trafik radyosu Radyo Trafik’te konuşan Çakır, İSPARK’ım boş otopark gösteren yeni bir uygulama yayınlanacağını açıkladı. 2 ay içerisinde kullanıma sunulacak uygulamayla kullanıcıların gitmek istedikleri yerdeki boş otoparkları görebileceği belirtiliyor.

Genel müdür Çakır, araçlar zamanlarının yüzde 30’unu park yeri arayarak geçirdiğini vurgulayarak, boş otoparkı gösteren bu sistem sayesinde amaçlarının bu durumun hem trafik üzerindeki yükünü kaldırmak hem de insanların hayat kalitesini arttırmak olduğunu söyledi.

İSPARK mobil uygulaması sayesinde gideceğiniz yerdeki boş otoparkları göreceğinizi belirten Çakır; “Hem yol üstü otoparkları hem de açık ve kapalı otoparkları göstereceğiz” ifadelerini kullandı. Çakır sözlerine şöyle devam etti: “Eğer ilgilendiğiniz bir yer varsa takibe alacaksınız siz gidene kadar dolarsa da size en yakın sonraki boş otoparkı size gösterecek. Bunu önümüzdeki iki ay içerisinde teknik alt yapımızı tamamladığımızda duyuracağız. İlk etapta olmasa da bazı katlı otoparklarımız için rezarvasyon sistemi üzerinde de çalışıyoruz. Sizin gideceğiniz saate göre orada bir alanı rezerve edip size ayıracağız.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İSPARK kredi kartı kullanımını artırmayı planlıyor

İSPARK gündeminden nakit kullanımını çıkararak ödemeleri daha çok kredi kartı, İstanbul Kart gibi sistemlerle yapmayı hedeflediklerini belirten İspark Genel Müdürü Murat Çakır, şu anda bu sahada tahsilatların yüzde 38’i dijital yöntemlerle yapıldığını söyledi. Göreve başladıklarında neredeyse tüm tahsilatların nakit olarak yapıldığını belirten İspark Genel Müdürü, hali hazırda İstanbul Kart ve kredi kartının her yerde kullanılabildiğini belirterek, “Biz mümkün olduğunca nakdi hem İstanbullu’nun hem de İspark’ın hayatından çıkarmaya çalışıyoruz.” Dedi. Çakır, Radyo Trafik gönüllü muhabirlerinin sorusu üzerinde de; “Ama İsparktan nakit kaldırılacak gibi bir durum yok. Evet biz de nakit kullanılmasın istiyoruz ama tamamen nakdi kaldırdık gibi bir durumumuz yok.” İfadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir

Kısa süre önce önemli bir başarı elde eden uçan otomobil