reklamı kapat

POPÜLER

AirPods Max

İşte AirPods Max için çıkan ilk tanıtım videosu ve diğer kilit detaylar

Teknoloji devi Apple’ın AirPods serisine eklediği ilk kafa üstü kablosuz kulaklığı AirPods Max için özel bir reklam filmi yayımlandı.

Kafa üstü kablosuz kulaklık AirPods Max, Türkiye’de de 15 Aralık tarihinde satışa çıkıyor ve Türkiye fiyatı tam 5.699 TL seviyesinde yer alıyor. İşte bu model için Apple’dan gelen yukarıda izleyebileceğiniz ilk reklam filmi, gelişmiş kulaklığın tasarımına ve kilit özelliklerine odaklanıyor. Burada özellikle dıştaki Apple Watch’lardan gelme Digital Crown ve ANC (Aktif gürültü engelleme) özelliğine vurgu yapılıyor. Bu arada kulaklık için ilk lansmanda gizli kalmış bazı kilit detaylar da ortaya çıktı. Örneğin kulaklığın “kulak yastıkları” kolaylıkla değişiyor. Bu kulak yastıklarını Apple Türkiye’de tam 729 TL’ye satıyor. Bu yastıklar için Apple kulaklığın kendi renkleriyle uyumlu beş farklı desen rengi sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu arada modelin metal kolları nedeniyle 384 gram gibi rakiplerinden daha yüksek bir ağırlığı bulunuyor. Bunun uzun kullanımda nasıl bir fark yaratacağı şimdiden büyük merak uyandırıyor. Üst kısmı ise değiştirilemeyen kablosuz kulaklık AirPods Max, ANC’yi bünyesinde tek tuş üzerinden anlık olarak kapatabiliyor. Lightning portu üzerinden şarj edilebilen kulaklık, istenirse kablo ile de kullanılabiliyor. Ancak bunun için Apple’dan 329 TL‘lik 1.2 mete uzunluğunda Lightning – 3,5 mm Ses Kablosu satın alınması gerekiyor. Modelin daha önce söylendiği gibi 350 dolarlık spor sürümü ise henüz bulunmuyor. Ancak bunun daha sonra geleceği düşünülüyor. Bu model şu an spor için uyumlu görünmüyor.

AirPods Max kablosuz kulaklık için Apple ne diyor?

Model için “Zahmetsiz kurulumu, inanılmaz ses kalitesi ve ikonik tasarımıyla çok sevilen AirPods, dünyanın en popüler kulaklığı. AirPods Max ile, sihirli AirPods deneyimini yüksek kaliteli ses sunan büyüleyici bir kulak üstü tasarıma getiriyoruz,” açıklamasını yapan Apple Global Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Greg Joswiak sözlerini şöyle sürdürdü: “Özel akustik tasarımla bir araya gelen güçlü H1 çipler ve gelişmiş yazılımlar, AirPods Max’in bilişimsel ses özelliğinden yararlanarak kablosuz ve üstün bir kişisel dinleme deneyimi sunmasına imkan veriyor.”