reklamı kapat

POPÜLER

İtalya’dan BMW X6 esintili SUV projesi; karşınızda FIAT Fastback

Sao Paulo Otomobil Fuarı kapsamında tanıtımı gerçekleştirilen FIAT Fastback, seri üretime taşınması için şimdiden beklenti yaratmayı başarmış durumda.

Yeni model üretimi konusunda son dönemlerin çekinden isimleri arasına yazabileceğimiz FIAT, kapılarını açan Sao Paulo Otomobil Fuarı‘nda bunu çok iddialı bir projeyle bozuyor. Brezilya’da düzenlenen organizasyonda tüm dünyanın ilgisini çekecek konsept bir SUV’nin tanıtımı gerçekleştiren İtalyan marka, pek çok kişiye “acaba seri üretime geçececek mi?” sorusunu sordurmayı başarmış durumda. FIAT Fastback adıyla lanse edilen coupe formlu bu sportif konsept markasının uzun zamandır belirli çizgilerde seyrettiği tasarım çizgileri arasından kolaylıkla sıyrılmayı başarıyor. Nitekim resmi kaynaklarda dile getirilen “markanın yeni evrimi” ibaresi de bizce bunun en net katını.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Büyük beğeni kazandı

Tasarım süreci FIAT’ın Brezilya ekibi tarafından yürülülen Fastback çok net bir şekilde şirketin gelecekte karşımıza çıkartacağı karakter olarak nitelendiriliyor. Bu da şu anda bakmakta olduğumuz yüzün ileriki vadede Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu Avrupa pazarında göreceğimiz anlamına geliyor elbette. Yaklaşık üç yıl önce tanıtımı gerçekleştirilen pickup modeli Toro‘nun hatlarından da önemli detayların transfer edildiği Fastback, kesinlikle çok daha kaslı ve sportif çizgiler barındırıyor üzerinde. Arka bölümünde BMW X6‘yı andıran Coupe formlu yapının en büyük tamamlayıcısı, gizlenmiş kapı kolları ve aynaların yerini alan ince formlu kameralar. Aracın kokpit bölümü ise minimal hat üzerine oluşmuş dijital panellerin birlikteliğini barındırıyor. Seri üretime taşında süreciyle ilgili henüz net bir açıklamanın yapılmadığı FIAT Fastback için tahminler 2020 yılını işaret ediyor.