reklamı kapat

POPÜLER

Breathe

İzleyeni fırtınanın içerisine alan 8K çözünürlükte nefes kesen video: Breathe [İzle]

Büyük fırtınalar etkileyici doğa olaylarının başında yer alıyor. Biliyorsunuz doğanın gücünü sergilediği bu görsel şöleni canlı görmek çok tehlikeli olabiliyor. Ancak neyse ki Mike Olbinski gibi video yapımcıları bulunuyor ve karşımıza “Breathe” çıkıyor.

Fırtına gibi büyük doğa olaylarının görüntüleme konusunda uzman isimlerden Mike Olbinski, bu sefer karşımıza Breathe adını verdiği video ile çıkıyor. İsmini ve ilhamını Ex Makina‘nın Breathe isimli şarkısından alan ve bu şarkı üzerine kurulan video, Time-Lapse (Zaman atlatmalı çekim) tekniğiyle hazırlanmış. Videoyu Canon’un 5DSR DSLR fotoğraf makinesi ile çektiği fotoğraflarda oluşturan Olbinski, çekimlerde birçok farklı lens kullanmış. Adobe “Lightroom After Effects ve Premiere Pro” programları kullanılarak can bulan yapım, şarkının moduna uygum olarak siyah beyaz tercih edilmiş. Bu sayede oldukça dramatik bir ortam kurmayı başaran Olbinski, videonunu orijinal çözünürlüğünün 8K olduğunu belirtiyor. Canon 5DSR “50 megapiksel” çözürünlük sunduğu için 4K’yı ikiye katlayabilen fırtına avcısı, geleceğe yönelik bir içerik üretmiş görünüyor. Mike Olbinski’nin çektiği birbirinden etkileyici diğer videoları ise burada yer alıyor ve Blu-Ray disk halinde satın alınabiliyor.

Breathe tam bir sanat eseri

Mike Olbinski’nin bu gerçekten oldukça dikkat çeken videosunu direkt olarak aşağıda izleyebilirsiniz. Doğa renkleri olmadan daha da ürkünç oluyor değil mi?

Video