reklamı kapat

POPÜLER

Jaguar E-Type yeniden hayat buldu

18 Şubat 2016

“Jaguar E-Type’ın tek eksiği, üzerinde Ferrari logosu olmaması.” Bu sözler Ferrari kurucusu Enzo Ferrari‘ye ait. Kumandanın sözleri, Jaguar E-Type’ın hayranlık uyandıran güzelliğini anlatmaya fazlasıyla yetiyor. 60’lı yıllara damga vuran o güzellik, bugün yeniden karşımızda.

Klasik Jaguar modellerini günümüze kazandırmakla ünlü İngiliz üretici Eagle, kolları yine İngilizlerin dünyaya kazandırdığı en güzel şeylerden biri olan E-Type için sıvadı. Daha önce Eagle E-Type, Eagle Speedster ve Eagle Low Drag GT modellerini üreten Eagle, yeni modeline ise Eagle Spyder GT adını verdi. Orijinal modelin müthiş aerodinamiğini ve sadeliğini günümüze de taşıyan Eagle Spyder GT, en saf ve yalın E-Type versiyonlarından biri. Otomobilin tamamen alüminyumdan üretilen şasisinin el yapımı olduğunu söylemeye gerek yok.

Kaputun altına yerleştirilen Jaguar’ın 4,7 litre hacimli ve altı silindirli XK6 motor bloğu sayesinde otomobil 330 beygir güç üretebiliyor. 0-100 km/s hıza 5 saniyenin altında ulaşabileceği belirtilen otomobilin maksimum hızı ise 250 km/s ile sınırlandırılmış. Sınırlı sayıda üretilecek olan Eagle Spyder GT’nin 1 milyon dolardan alıcı bulması bekleniyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Jaguar E-Type yeniden hayat buldu” için 2 cevap

  1. sergiob dedi ki:

    tamam da bu araba 4 senedir var. yeni haber mi bu şimdi

  2. Yavuz Öndeş dedi ki:

    Haberi okumadan yorum yaptığını farzediyorum. Eagle kendisi 2016 yazında satışa sunulacak diyor resmi ağızdan. Yapılan açıklama bu. Linki de aşağıda yer alıyor.

    http://www.eaglegb.com/pages/eagle-spyder-gt-jaguar-etype#.VsYulMeIezB