reklamı kapat

POPÜLER

Jaguar’dan rekabete yeni soluk; 2017 XF Sportbrake ve öne çıkan özellikleri [Video]

Premium SW sınıfına iddialı giriş yapan Jaguar sunduğu donanım ve fiyat oranıyla oldukça rekabetçi.

BMW 5-Serisi Touring, Mercedes-Benz E-Serisi Estate, Audi A6 Avant ve Volvo V90 gibi modeller arasında premium segmentte amansızca devam eden rekabete bugün itibarıyla İngiltere’den yeni bir oyuncu dahil oluyor. Jaguar’ın premium statiton wagon sınıfına iddialı girişini eden XF Sportbrake sedan sınıfında olduğu gibi burada da kullanıcıların dikkatini çekmek için tüm İngiliz genlerini kullanacak. Tasarım ve donanım bazında XF Sedan ile benzer bir yapıya sahip olan Sportbrake 50 önde 50 arkada olmak üzere sahip olduğu ağırlık dağılımıyla sürüş deneyimi konusunda da oldukça iddialı.


Jaguar tasarımcılarının Sedan versiyondan tasarımı oldukça başarılı bir şekilde taşıdığını gördüğümüz XF Sportbrake’de LED teknolojisine sahip ışıklandırma grubu ailenin diğer üyelerinden birebir şekilde araca entegre ediliyor. Dış yapısından ziyade içeride oldukça donanımlı olan aracın bagaj hacmine baktığımızda normal şartlarda 565 litre koltuklar pasif hale getirildiğindeyse 1.700 litre olduğunu görüyoruz. Kabin içerisinde Jaguar’ın temiz hava teknolojisinin kullanıldığı Sportbrake’in multimedya sisteminde 10 inçlik bir ekran yer alıyor. Aracın öne çıkan donanımları arasındaysa; uzaktan motor çalıştırma, 360 derece kamera, yarı otonom park asistan desteği, Wi-Fi hotspot ve bileğe takılabilen aktif anahtar teknolojisi dikkat çekiyor.


Motor seçeneklerinde de Sedan versiyonla aynı üniteleri paylaşan Sportbrake’te; 163PS, 180PS ve 240PS olmak üzere üç farklı güç değeri sunan 2.0 litrelik dizel, 300 PS güç üreten 3.0 litrelik V6 dizel ve 250 PS güç üreten 2.0 litre benzinli, 380 PS güç üreten 3.0 litre V6 benzinli seçenekleri sunuluyor. 34.910 sterlin etiket fiyatıyla siparişleri alınmaya başlanan Jaguar XF Sportbrake BMW-5 Serisi’ine göre bir adım daha uygun fiyatla ilgi çekecek gibi gözüküyor.

VİDEO
https://youtu.be/WkfvsPjNemU?list=PLmuoo4kGcGD6FR0Bu4_Aw4_Lj11CVvzrI