reklamı kapat

POPÜLER

Dark Phoenix filminde X-Men ekibi yeniden bir araya gelecek

Daha önce yapılan açıklamalar sayesinde biliyoruz ki X-Men filmlerine yakın gelecekte veda etmeyeceğiz. Aksine X-Men: Dark Phoenix ve New Mutants gibi projelerin hazırlık çalışmaları başladı. Son gelişmelerle birlikte X-Men: Dark Phoenix’in yönetmeni ve oyuncu kadrosu kesinleşti.

Entertainment Weekly’nin haberine göre bu projenin yönetmenliğini üstlenecek isim Bryan Singer olmayacak. Daha önce birçok X-Men filminin senaryosunda çalışmış olan Simon Kinberg yönetmenlik görevini devralacak. Hikaye ise The Dark Phoenix Saga serisine dayanacak.

Bunun yanı sıra X-Men: First Class ile oluşan X-Men ekibinin geri dönüşü de kesinleşmiş oldu. Daha önce Jennifer Lawrence, Michael Fassbender, James McAvoy, Nicholas Hoult‘un üç filmlik bir anlaşması olduğu ve bu anlaşmanın X-Men: Apocalypse ile son bulduğu dile getirilmişti. Jennifer Lawrence da bu ekibin kendi arasında anlaştığını, eğer dönerlerse bunu hep birlikte yapacaklarını açıklamıştı. Yaşananlar onun önceki açıklamalarıyla tutarlı bir şekilde gerçekleşti. Bu dört oyuncunun da X-Men: Dark Phoenix’te yer alacağı açıklandı. Onlara bir kez daha Sophie Turner, Alexandra Shipp, Kodi Smit-McPhee ve Tye Sheridan gibi genç isimler eşlik edecek.

20th Century Fox stüdyolarının önceki açıklamalarına bakılırsa bir aksilik çıkmaması durumunda X-Men: Dark Phoenix, 2 Kasım 2018’de vizyona girecek.