reklamı kapat

POPÜLER

X-Men Dark Phoenix

Deadpool 2 filmindeki X-Men Dark Phoenix spoilerı

X-Men Dark Phoenix filminde yaşanacak önemli bir olayın 2018 senesinde vizyona giren Deadpool 2 filminde açık edildiği ortaya çıktı. Peki spoiler hangi sahnede yer alıyordu?


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Deadpool 2 ve X-Men Dark Phoenix filmlerine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Öncelikle Deadpool 2‘deki sürpriz sahneyi anımsayalım. Vanessa’nın ölümünden ötürü yasta olan Wade Wilson, X-Men malikanesinde kalmaya başlıyor ancak pek fazla karakter görmüyordu. Sahnelerden birinde karakterlerin ondan saklandığını anlıyorduk. Açtığı bir kapıda gizli bir toplantı yapılıyordu. Bu toplantıda Beast (Nicholas Hoult) Quicksilver (Evan Peters), Nightcrawler (Kodi Smit-McPhee), Cyclops (Tye Sheridan), Storm (Alexandra Shipp) ve Profesör X (James McAvoy) yer alıyordu. O dönemde neden Mystique veya Jean Grey’in sahnede yer almadığı merak edilmişti. Bu sorunun yanıtı Dark Phoenix sonrasında anlaşıldı.

X-Men Dark Phoenix detayı

Biliyoruz ki Deadpool 2’nin sürpriz sahnesi Dark Phoenix döneminde çekilip filme eklendi. O dönemde sette Jennifer Lawrence ve Sophie Turner yer almıyordu. O dönemde bu durum çok önemli görülmemiş “oyuncular o gün sette değildi” diyerek geçiştirilmişti. Artık oyuncuların neden sette yer almadığını biliyoruz. Çünkü Dark Phoenix filminde önce Mystique daha sonra da Jean Grey‘in ölümlerine şahit oluyoruz. Artık sahneleri kalmayan oyuncuların sette bulunmaması da oldukça doğal.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu açıdan baktığımızda Deadpool 2’nin iki önemli karakterin ölümünü bir sene önce açık ettiği anlaşılıyor. Yani daha Dark Phoenix vizyona girmeden hangi iki karakterin öleceği belliydi. Yine de bu açığın üstü iyi kapatıldığından durum izleyiciler tarafından fark edilmedi.

İlginizi çekebilir

Filmin tanıtımı