reklamı kapat

POPÜLER

Japonya’nın en korkutucu hayaletlerinden biri Instagram’da [Video]

Japonya’nın en korkutucu hayaletlerinden biri olan Kayako Saeki‘nin bir Instagram hesabı var ve bu hesap muhtemelen sizin hesabınızdakinden çok daha fazla takipçiye sahip.

Korku filmi takipçileri The Grudge (Ju-on) filmindeki hayalet Kayako ve oğlu Toshio’yu hatırlayacaktır. Japon korku filmlerinin en popüler teması olan “ürkütücü hayalet kadın”, bu filmin de ana noktası. Evine giren herkesi öldüren Kayako şimdilerde sosyal medyaya atılmış durumda. Kendini çocuğuna adamış bir anne olarak tanıtan Kayako, oğlu Toshio ile fotoğraflar paylaşıyor ve eğlenceli anları kaydediyor.

42,5 bin takipçili hesabın asıl amacı ise Kayako’nun da başrolünde yer aldığı yarı komedi/korku filminin tanıtımı. Bir başka ünlü Japon korku kahramanı Sadako (Samara) ile karşı karşıya gelecek olan Kayako, oğlu Toshio’yu da yanından ayırmayacak gibi görünüyor. Bir tarafta Halka (The Ring) filminin yıldızı Sadako, diğer tarafta Grudge filminin ürkütücü hayaleti Kayako’nun yer aldığı Sadako vs. Kayako filmi teknik olarak Japonya’nın kendi özel Civil War filmi gibi de görülebilir tabii. Kayako’nun eğlenceli Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz.