reklamı kapat

POPÜLER

Tepedeki Ev

Netflix’in yeni korku dizisi Tepedeki Ev’in ilk tanıtımı [Video]

İnternet platformu Netflix dizi çeşitliliğini artırmaya devam ediyor. Bunlardan biri de korku türüne odaklanan Tepedeki Ev olacak gibi görünüyor. 12 Ekim’de başlayacak dizi için ilk tanıtım gün yüzüne çıktı.

Orijinal adı The Haunting of Hill House olan dizi aslen Shirley Jackson’ın aynı isimli romanına dayanıyor. 1959’de yazılan eser dünya edebiyatındaki en iyi hayalet hikayelerinden biri kabul ediliyor. Tepedeki Ev şimdiye kadar iki kere sinemaya bir kez de tiyatro oyununa uyarlanmıştı. Şimdi Netflix‘in bu hikayeye el atmasıyla aynı hikayeyi dizi olarak seyretme olanağına kavuşuyoruz. Bu projenin başrolleri ise Michiel Huisman, Carla Gugino, Timothy Hutton, Elizabeth Reaser, Oliver Jackson-Cohen, Henry Thomas, Kate Siegel, Victoria Pedretti, Lulu Wilson, McKenna Grace, Paxton Singleton, Violet McGraw ve Julian Hilliard gibi isimler paylaşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu yeni dizi daha önce Hush, Oculus, Gerald’s Game gibi işleriyle öne çıkan Mike Flanagan senaristlik ve yönetmenlik görevi üstleniyor. Amblin TV ve Paramount Television ortaklığında çekilen dizi tüyler ürperten bir korku hikayesi ve aile draması olarak tanımlanıyor. Dizinin yapım sorumlusu ve yürütücü yapımcıları arasında Meredith Averill, Justin Falvey ve Darryl Drank de yer alıyor. Korku türünü sevenlerin dikkatini çeken bu dizi 12 Ekim‘den itibaren Netflix’te olacak.