reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 5

İki yıllık “Xiaomi Mi 5” için MIUI 10 müjdesi

Akıllı telefon dünyasının son dönemdeki gözde ismi Xiaomi, MIUI 10 arayüz yapısıyla kişilere modern bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Bu arayüz Mi 5 için de dağıtma çıkmış durumda. İşte detaylar;

Advertisement

Xiaomi‘nin 2016 yılında tanıttığı akıllı telefon modellerinden Mi 5, bugün çok da beklenmedik bir haberle gündeme geldi. Telefon OTA üzerinden global olarak MIUI 10 arayüzüne geçirilmeye başlandı. Bunun için yaklaşık 549 MB boyutundaki V10.0.1.0.OAAMIFH sürümünü göndermeye başlayan firma, adeta modele yeni bir can veriyor. Aşağıda değindiğimiz yenilikleriyle öne çıkan arayüz, şu an birçok cihaz için aktif olarak geliştiriliyor. Ancak Xiaomi’nin Mi 5’e kadar inmesi gerçekten takdire şayan duruyor. Buna ek olarak Redmi Note 9 Pro’nun global dağıtımı almaya başladığı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi 5’e dahi gelen MIUI 10 ne gibi yenilikler getiriyor?

Burada ilk olarak yeni “son kullanılan uygulamalar” sayfası karşımıza çıkıyor. Genel olarak çerçevesiz ekranlı yeni modeller ışığında hazırlanan yeni tasarım, ekran alanını maksimize ediyor ve daha fazla uygulamayı karşınıza getiriyor. Bu ekranda birçok yeni kaydırma hareketi de kullanıcıları karşılıyor. Yeni arayüzün temelinde şaşırtmayan şekilde yapay zeka yer alıyor. Kişilerin kullanım alışkanlıklarını inceleyen arayüz, buna özel ayarlamalar ile performansı artırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yapay zeka özellikle kamera tarafında kendisini gösteriyor. Arayüz ile artık tek kameralı Xiaomi akıllı telefonlarda da Bokeh modu yer alıyor. Google’ın Pixel 2 modellerine benzer süreçle tek kamerayla dahi arkası bulanık fotoğraflar çekilebiliyor. Akıllı tüm Mi cihazlara tek bir merkezden erişim sunan altyapı, yeni ses efektlerini de bünyesinde taşıyor. Ayrıca kullanıcıları doğal sesler ile rahatlatacak bir özellik de aktif olarak sunuluyor.

İlgili Video

Yeni arayüz için hazırlanan resmi tanıtım videosu