reklamı kapat

POPÜLER

Jeep irtifayı artırdı: 2017 Renegade Deserthawk & Altitude

Jeep’in Los Angeles Otomobil Fuarı kapsamında kullanıcılarla buluşturacağı, 2017 Renegade ailesinin iki yeni donanım seçeneğinin detayları ortaya çıkıyor.

Los Angeles Otomobil Fuarı 2016 için geri sayım son sürat devam ederken markalar, fuara getireceği modelleri yavaş yavaş ortaya çıkarmaya devam ediyor. Jeep’te fuar için bir hayli yoğun mesai harcayan üreticiler arasında. SUV ailesinin günümüzde en küçük üyesi olan Renegade modelini fuar kapsamında Amerika’ya götürecek olan Jeep, iki yeni Renegade modelini kullanıcıların beğenisine sunacak. Fuarda yapılacak tanıtımın ardından hali hazırda Longitude, Limited ve Trailhawk olan donanım seçenekleri Deserthawk ve Altitude olarak yenilenecek.

Renegade Deserthawk

Deserthhawk için aslında günümüzde sunulan Trailhawk’ın biraz daha iyileştirilmiş ve özel renk seçeneklerine sahip donanımı olarak nitelendirmek çokta yanlış olmaz. Tabiki bu iyileştirmelerin model için belirlenen fiyatı bir tık daha öteye götüreceği şüphesiz. Sınıfının en iyi arazi deneyimini vadeden 4×4 sistemiyle Renegade Deserthawk versiyonu, kendine özgü renk seçeneği olan Majove Kumu Sarısı‘nın (Majove çölü) ile birlikte Anvil, Alpin Beyazı ve Siyah renk seçeneklerine sahip bir donanım olarak karşımıza çıkıyor. Jeep’in Selec-Terrain adını verdiği çekiş kontrol sisteminin yer aldığı Deserthawk, yaklaşık 910 kg‘a kadar yük çekebilme gücüne sahip. Donanıma özgü olarak sunulan “Rock” moduyla model dahilinde yükseklik ayarı yapmak mümkün. Renegade Deserthawk, teknik altyapısıyla yaklaşık 50 cm‘ye yükseklikteki su birikintilerinin üstesinden gelebiliyor. Trailhawk’ta da olduğu gibi aracın çeşitli bölgelerinde donanım seviyesini gösteren logo ve yazı plakları da araç dahilinde bulunuyor. Deserthhawk donanımı, araç içerisinde deri döşeme siyah koltuklar, 7 inç büyüklüğündeki TFT multimedya ekranı, geri görüş kamerası ve kokpitte kalite algısını artıracak dokunuşlar olarak geri dönüyor. Bu donanım seviyesinde sunulan jant büyüklüğünün ise 17 inç olarak belirlendiğini görüyoruz.

Renegade Altitude

Deserthawk’tan farklı olarak 18 inçlik jantların yer aldığı modelde daha çok siyah hatların tercih edildiğini görüyoruz. Renegade ailesi için sunulan bütün renk seçeneklerinin sunulduğu Altitude’de, diğer opsiyonlara ek olarak anahtarsız çalıştırma sistemi yer alıyor. Her iki opsiyonla birlikte Renegade ailesinin kaputunun altında hali hazırda sunulan motor seçeneklerinde bir değişiklik olmayacağını söyleyebiliriz. 1.4, 2.0 ve ülkemizde bulunmayan 2.4 litrelik motor seçenekleri manuel ve otomatik şanzıman opsiyonlarıyla kombin edilecek. Gelelim bu kadar güzel “ana yemekten” sonra “tatlı”ya. 2017 Jeep Renegade ailesinin Los Angeles Otomobil Fuarı’nda detaylı olarak ortaya çıkmasının ardından, 22,390 dolardan başlayan fiyatlarla 2017’nin ilk çeyreğinden itibaren satışa sunulması bekleniyor.