reklamı kapat

POPÜLER

Jon Snow ve Daenerys Targaryen sandığımızdan daha yakın akraba olabilir! [Teori]

17 Eylül 2017

Söz konusu teori üretmek olduğunda Game of Thrones izleyicilerinin üstüne yok! Dizin hayranları şimdi de enteresan bir detaydan yola çıkarak Jon Snow ve Daenerys Targaryen’in daha yakın akraba olduğunu iddia ediyor!

Bildiğiniz gibi Game of Thrones’un yedinci sezonunda Jon Snow’un Rhaegar Targaryen ve Lyanna Stark‘ın oğlu olduğu ve ikilinin gizlice evlendiği ortaya çıktı. Böylece Jon Snow’un Demir Taht’ın asıl sahibi olduğunu anladık. Bu da yetmezmiş gibi Daenerys ile Jon’un akrabalığı kesinlik kazandı. Fakat paylaşılan yeni teori ikilinin aslında kardeş olduğunu iddia ediyor!

Buz ve Ateşin Şarkısı kitap serisini takip eden bir okuyucu enteresan bir detay fark ediyor. Braavos’ta doğan Daenerys’in anılarında bir limon ağacı yer alıyor. Fakat Braavos ilkimi sebebiyle limon ağacı yetiştirmeye uygun değil. Aksine bu bitki Jon Snow’un dünyaya geldiği Dorne‘da yetişiyor. Bunu dile getiren okuyucu da George R. R. Martin‘e bu detayın önemli olup olmadığını soruyor. Ünlü yazar da okuyucunun derinleme bakış açısını takdir ediyor fakat soruya yanıt vermemeyi tercih ediyor.

Bu gelişmenin ardından hayranlar Ned Stark’ın birinci sezondaki sahnesine dikkat çekti. Robert Baratheon ile konuşan Ned Stark’ın Daenerys’e sempatiyle yaklaşma nedeninin bu olabileceği dile getirildi. Tabii bu noktada Ned Stark’ın genel olarak iyi bir insan olduğunu, tepkisinin bu teoriden bağımsız olabileceğini de göz ardı etmemek lazım.

Tüm bunların yanı sıra Vulture’ın Alfie Allen ile gerçekleştirdiği röportajı göz ardı etmemek gerekiyor. Theon’a hayat veren oyuncu George R.R. Martin eskiden kendisine söylediği bir şeyi hayranlarla paylaşmıştı. Martin’e göre Jon’un ebeveynleri noktasında Star Wars’taki Luke ve Leia gibi bir gizem mevcut. Kısacası sekizinci sezonda hiç beklemediğimiz bir gerçekle karşılaşmamız fazlasıyla mümkün!

YORUMLAR