reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones

Game of Thrones 8. sezon fragmanıyla değişen meşhur Targaryen teorisi

HBO’nun Game of Thrones final sezonu için paylaştığı fragmanla birlikte hayranların şimdiye kadar ürettiği teoriler de değişikliğe uğradı. Bunlardan biri de Targaryen teorisi oldu.

Öncelikle meşhur Game of Thrones teorisini hatırlatalım. Bu teoriye göre hayatta kalan son üç Targaryen bulunuyordu. Bunlar Daenerys, Jon ve Tyrion olacaktı. Bildiğiniz gibi başlangıçta Daenerys Targaryen’in üç ejderhası bulunuyordu. Hayatta kalan Targaryenlerin bu üç ejderhaya bineceği ve Westeros‘u birlikte fethedeceği düşünülüyordu. Elbette bu teori Targaryen tarihine dayanıyordu. Fakat geçtiğimiz sezon finalinde Viserion öldü ve Gece Kralı tarafından geri döndürüldü. Bu büyük kayıpla birlikte üç ejderhalı Targaryen teorisi de suya düşmüş oldu. Aynı sezonda Jon Snow’un Targaryen soyundan gelişi ve Demir Taht‘ın asıl varisi olduğu da ortaya çıkmıştı. Bu iki bilgiyi cebimize koyduğumuzda teori ufak bir değişikliğe uğruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Geçtiğimiz günlerde paylaşılan Game of Thrones fragmanında Daenerys ve Jon hayatta kalan iki ejderhaya doğru yürürken görülüyor. Dizinin hayranları ise büyük savaş sırasında ikilinin hayatta kalan son iki ejderhaya bineceğini ve Westeros’u kurtarmak için verilen büyük savaşa böyle katılacağını düşünüyor. Bu da meşhur Game of Thrones teorisine fazlasıyla benzemekle birlikte, teorinin Viserion’un ölümünden sonraki değişimini gözler önüne seriyor. Bakalım hayralar haklı çıkacak mı?

İlginizi çekebilir

GoT 8. sezon fragmanı