reklamı kapat

POPÜLER

Jony Ive

Jony Ive’dan iPhone X ve Apple Park hakkında önemli açıklamalar

Apple’ın baş tasarımcısı Jony Ive, geçtiğimiz günlerde kısa bir süre önce satışa sunulan çerçevesiz OLED ekranlı iPhone X ile ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Wallpaper dergisine röportaj veren ünlü tasarımcı, iPhone X’in şu anda sahip olmadığı yetenekleri gelecekte sunacağını belirtmişti.

Yazılımın her zaman geliştiğini ifade eden Ive, bu durumun ilgi çekici ve büyüleyici olduğunu söylemişti. Yazılım sayesinde telefonun gelişeceğini düşünen Ive, bir sene içerisinde bu telefonun şu anda yapamadığı şeyleri yapacağını dile getirmişti.

Jony Ive’dan iPhone X ve Apple Park hakkında yeni açıklamalar

Smithsonian Magazine’le yeni bir röpartaj gerçekleştiren Jony Ive, Apple’ın yeni kampüsü Apple Park ve iPhone X hakkında yeni açıklamada bulundu. Ive, tüm tasarım ekibinin kendisiyle birlikte çalıştığını ve Apple Park’taki tasarım alanından ötürü heyacanlı olduğunu söyledi. Ive, endüstriyel tasarımcılar, yazı tipi uzmanları, grafik tasarımcılar ve bilgisayar arayüzü tasarımcılarının yeni yollarla etkileşime gireceğini ve fikirleri paylaşmak için bir araya gelebileceklerini dile getirdi. iPhone X konusunda gelince, cam tasarımın ve uçtan uca ekranın Apple’ın yıllarca arzuladığı bir şey olduğunu belirten Ive, iPhone 7 Plus’ı bir muhafaza içinde yer alan kesik bir bileşene benzetti. Herhangi bir Apple ürününü mükemmel hale getirmenin uzun bir süreç olduğunu söyleyen Ive, tasarımcıların, sürekli öğrenmek zorunda kaldığını belirtti.