reklamı kapat

POPÜLER

Phill Schiller

Phil Schiller hakkında önemli Apple gelişmesi

Apple’ın Dünya Pazarlama Kıdemli Genel Başkan Yardımcısı Phil Schiller, görevinden ayrılıyor. Schiller’ın yerine 20 yılı aşkın süredir Apple’da çalışan Greg Joswiak’ın geldiği belirtiliyor. Apple’ın kurucularında Steve Jobs ile de birlikte çalışan Phil Schiller’ın bundan böyle şirkette üst düzey danışman olarak görev yapan bir Apple üyesi olacağı ifade ediliyor.

Phil Schiller bir basın açıklamasında “Apple’a ilk olarak 27 yaşında başladım, bu yıl 60 yaşına girdim ve hayatımda bazı planlı değişikliklerin zamanı geldi”. Apple’da çalışmak istiyorum. Ancak önümüzdeki yıllarda arkadaşlarım ve ailemle daha fazla zaman geçirmek istiyorum” demişti.

1997 yılından beri Apple’da çalışan Schiller, Apple’ın başarıya ulaşmasında önemli isimlerinden biri olduğunu belirtmekte yarar var. Yeni donanımların tanıtılmasında da sahneye çıkan Schiller’ın yeni unvanı ise Apple Fellow.

Phil Schiller şirkette farklı bir görev alırken Jony Ive şirketten kısa bir süre önce ayrılmıştı

Apple’da geçtiğimiz yıl da çok ünlü bir isim şirketten ayrılacağını açıklamıştı. Apple çatısı altındaki en önemli isimlerden biri olan, iPhone ve Mac de dahil olmak üzere firmanın endüstriyel tasarımlarından sorumlu isim Jony Ive, firma ile yollarını ayırmıştı. LoveFirm isimli bir tasarım stüdyosu açan Ive, Apple tasarımlarını bu şirket çatısı altında devam edeceğini belirtmişti. Jony Ive’ın Apple çatısı dışında tasarlayacağı ürünleri de teknoloji dünyası merakla bekliyor.

İlginizi Çekebilir

Pil ömrüyle öne çıkan akıllı saat modeli