reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

iMac
iMac
iMac
iMac
iMac
iMac
iMac
iMac
iMac
iMac
iMac
iMac
iMac
iMac
iMac
iMac
iMac
iMac
iMac
iMac
iMac
iMac
iMac
iMac

Kablosuz şarj özelliğine sahip iMac Pro konsepti [Galeri]

Apple‘ın iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, AirPods ve Watch modelleri kablosuz şarj desteğine sahip. Bunların şarj edilmesi için AirPower isimli bir şarj yüzeyi hazırlayan şirket, bunu direkt olarak iMac‘e yerleştirseydi nasıl olurdu? İşte cevabı.

Advertisement

Bu sorunun cevabını ünlü üç boyutlu tasarımcı Martin Hajek veriyor. Bugün kablosuz şarj özelliğine sahip iMac Pro konseptini karşımıza çıkartan tasarımcı, güzel bir noktayı yakalamış görünüyor. Kablosuz şarj yüzeyini bilgisayarların boş duran bacak bölümüne yerleştiren Hajek, yüksek kaliteli tasarımlarıyla sürecin ne kadar mantıklı olabileceğini gözler önüne seriyor. Aynı anda hem iPhone hem de Apple Watch’ı şarj edecek kadar yüzeye sahip bacak bölümü, bu yapıyla gerçekten işlevsel hale geliyor. iPhone ile Watch yanında AirPods ile Magic fare modelinin de şarj edilmesini hayal eden Martin Hajek, her zaman olduğu gibi hayal gücünü sonuna kadar kullanmış görünüyor.

iMac
iMac
iMac
iMac
iMac
iMac
iMac
iMac
iMac
iMac
iMac
iMac
iMac
iMac
iMac

iMac bu özelliği kazanır mı?

Martin Hajek bu konsepti “Pro” takısıyla yapmış durumda. Bildiğiniz gibi aralık ayında iMac Pro’nun satışa çıkması bekleniyor. Uzun yıllardır aynı tasarımı devam ettiren Apple’ın bu konsepti gerçeğe dönüştürmesi çok kolay görünmüyor. Ancak üçüncü parti üreticiler için işin ucu açık görünüyor. Bilgisayarın bacağına özel olarak tasarlanan bir kablosuz şarj yüzeyinin büyük satış rakamlarına ulaşma ihtimali bulunuyor.