reklamı kapat

POPÜLER

Papier Machine

Kağıttan elektronik müzik oyuncakları taşıyan kitap: Papier Machine [Video]

Kickstarter üzerinde zaman zaman çok ilginç ürünler yer alıyor. İşte bunlardan bir tanesi olan Papier Machine, sunduklarıyla özellikle günümüz çocukları için harika görünüyor.

Üç kişilik bir geliştirme ekibinin iki yıllık çalışması sonucu ortaya çıkan Papier Machine, temel olarak bir kitap. Ancak farkını bünyesinde altı adet elektronik kağıt oyuncak yer almasıyla koyan ürün, bu sayfalarda iletken gümüş mürekkepli devreler kullanıyor. Aynı zamanda iki adet ses komponenti bulunan kitap, ince saat piliyle işlevsel hale geliyor. Örneğin kişiler kitabın bir sayfasından gerçekten çalışan kendi kağıt piyanolarını yapabiliyor. Bunun için sadece çıkan sayfanın katlanması ve ses komponenti ile pilin yerleştirilmesi yeterli oluyor. Bir diğer sayfa ile kişiler yine kendi müzikleri oluşturabiliyor. Farklı olarak beraberinde gelen metal topun hareketine ve yerçekimine bağlı bu oyuncak, sizin grafit kalemle yaptığınız çizimlere göre çıkan sesi değiştiriyor. Başka bir sayfada ise rüzgar ile ses çıkartan bir oyuncak elde ediliyor. Bu gerçekten çok ilginç duruyor. Ayrıca denge temelli bir seçenek ile çizime ve harekete dayalı seçenekler de bulunuyor.

Papier Machine teknoloji ile gelenekseli birleştiriyor

Kurulum detayları dahil toplam 24 sayfadan oluşan Papier Machine, elektroniğe ilgi duyan yeni nesil için harika görünüyor. Kickstarter’da hedeflenen 55 bin doların 43 bin dolarını da toplamayı başaran kitap, yapılacak en az 40 euro bağış ile 2018 Temmuz ayında elde edilebiliyor. Seri üretimi girdiği yani hazır olduğu belirtilen bu oldukça yaratıcı ürünün tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Video