reklamı kapat

POPÜLER

Lenovo Z6 Pro
Lenovo Z6 Pro

Kamerasıyla çok iddialı Lenovo Z6 Pro modelinde kullanılacak işlemci açıklandı

İlk bilgileri MWC 2019 kapsamında gelen Lenovo Z6 Pro hakkında merak edilen işlemci konusunda netleşmiş durumda. Model performansıyla da öne çıkacak.

Uzun süredir gündemde olan Lenovo Z6 Pro, gerçekten merak edilen telefonlar arasında yer alıyor. Bugün aşağıda görebileceğimiz resmi bir posteri yayımlanan telefon, artık kesin olarak gücünü 7 nm üretim sürecinden çıkan Snapdragon 855 işlemciden alıyor. Bu açıdan performansı çok iyi olacak akıllı telefon modeli, daha önce duyduklarımız doğruysa tam 100 megapiksel bir kamera sistemiyle geliyor. Ancak bunun halen sensör çözünürlüğü olmadığı tahmin ediliyor. Modelin bu seviyeye birden fazla fotoğrafı birleştirerek çıkacağı söyleniyor.

Bildiğimiz kadarıyla telefon 5G desteğine de sahip olacak. Model bu destek sayesinde Hyper Video çekebilen bir HyperVision kamera sistemini beraberinde getirecek. 5G ile alakalı olduğu görülen bu teknolojinin, tam olarak ne olduğu ya da ne sunacağı henüz tam olarak açıklanmıyor. Firmanın “Hayallerin Ötesinde” diyerek tanıttığı bu Z6 Pro özelliği, merakla bekleniyor.

Lenovo Z6 Pro
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lenovo Z6 Pro kızaklı tasarımı benimseyebilir

Ancak bu konuda yüzde 100 kesin bilgiler bulunmuyor. Sadece çok ince çerçevelere sahip olacağı belirtilen telefon, bunu ya kızalı yapı ya da bir ekran deliğiyle yapabilir. Fakat ekran deliği çok olası durmuyor. Çünkü bu modelde OLED ekran kullanılması bekleniyor. OLED ekrana ekran deliğini şu an sadece Samsung koyabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en kalın akıllı telefonu