reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Kapı zili

Karşınızda değerli taşlar ile bezeli dünyanın en pahalı kapı zili

Şimdiye kadar zenginler için hazırlanan çok ilginç ürünler gördük. Ancak Ring firması tarafından hazırlanan dünyanın en pahalı kapı zili, çıtayı oldukça farklı bir noktaya çıkarttı.

Advertisement

Akıllı ev aksesuarları geliştiren Ring, bu akıl almaz kapı ziline Elite Crown Jewel gibi iddialı bir isim veriyor. Baktığınız zaman bu ismi vermekte haklı olan firma, kameralı kapı zilinde üç farklı değerli materyal kullanıyor. Çerçevesi 18 karat altından olan zil, üzerinde 2,077 adet safir ve 40 adet elmas taşıyor. Donanımsal altyapısı 450 dolarlık Ring Video Doorbell Elite ile aynı olan zil, değerli taşların etkisiyle tam 100 bin dolara satılıyor. Evet bu kapı zili için tam 100 bin dolar yani güncel kurla 390 bin TL ödenmesi gerekiyor.

Dünyanın en pahalı kapı zili sınırlı sayıda üretilmiş

Yapısı gereği çok kısılı bir kitleye hitap eden Ring Elite Crown Jewel, açıklandığı kadarıyla sadece 10 adet üretilmiş. Bunları daha şimdiden Londra merkezli alışveriş kanalı Selfridges’e satan şirket, bu ultra pahalı kapı zili için herkesin yararına olacak bir adım da atmış durumda. Elite Crown Jewel‘den elde edilen gelirin bir kısmı suçları azaltmaya yönelik İngiltere hayır kurumlarına gideceği belirtiliyor. Bu da “normal insanlar” için hiç yoktan iyidir dedirtiyor.