reklamı kapat

POPÜLER

Lamborghini Espada
Lamborghini Espada
Lamborghini Espada

Karşınızda özel hazırlanan çok etkileyici V12 motorlu Lamborghini Espada [Galeri]

Süper otomobil denildiği zaman akla gelen ilk isimlerden Lamborghini efsanesinin unutulmaz araçlarından Espada, baştan yaratıldı.

Advertisement

1968-1978 yılları arasında 1.217 adet üretilen efsane modellerden V12 motorlu Lamborghini Espada, Fransa merkezli Danton Arts Customs‘ın çok özel modifiyesi ile hiç olmadığı kadar iddialı hale geldi. Özellikle gövdeden uzaklaştırılan lastikleriyle dikkat çeken araç, B sütunu olmayan gövdesiyle yandan bakıldığı zaman gerçekten kışkırtıcı bir profil çizgisi taşıyor. Görebileceğiniz üzere oldukça uzun olan otomobilin, en ekileyici yanı ise kesinlikle açıkta bırakılan orijinal V12 motoru oluyor. Bir kaput altına gizlenmemiş olması harika olan bu motor, kırmızı detaylarla daha bakarken bile heyecan yaratıyor. İçerisinde alışılmamış tasarımda dört adet koltuk, direksiyon, vites topuzu ve hız göstergesi dışında hiçbir şey yer almayan Espada, kırmızı renkteki jantlarıyla da fark yaratmayı biliyor. Elbette gündelik olarak kullanılacak bir otomobil olmayan bu Danton imzalı Lamborghini Espada, otomobil tutkunlarının biz müzede ya da garajda bakarak bile tatmin olabilecekleri veya hayal dünyasına dalabilecekleri seçenekler arasındaki yerini alıyor. Böyle eski klasiklerin yeniden hayat bulması birçok “petrolhead” kişiyi oldukça sevindiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lamborghini Espada açık artırma üstünden satılacak

2020’de ABD’de açılacak bir açık artırma ile satışa sunulacak bu çok özel Espada’nın, 200 ila 250 bin dolar arasında alıcı bulması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Puma’dan oyunculara özel ayakkabı