reklamı kapat

POPÜLER

Ambivalent RD Prius PHV Concept ile Toyota Prius Prime

Karşınızda şimdiye kadar tasarlanmış en garip Toyota Prius [Video]

Toyota Prius Prime, genel olarak otomobil dünyasının garip tasarımlı araçları arasında yer alıyor. Şimdi ise aracın şimdiye kadar tasarlanmış en garip versiyonu gelmiş durumda.

2020 Tokyo Auto Salon kapsamında hazırlanan bu bahsettiğimiz versiyonun adı Ambivalent RD Prius PHV Concept olarak geçiyor. TRD ve Modellista ortaklığında hazırlanan bu Toyota Prius Prime, adında da geçtiği üzere “konsept” aşamasında bulunuyor. Şimdilik satışa çıkıp çıkmayacağı bilinmeyen model, tasarım konusunda gerçekten karmaşık duygular oluşturuyor. Önden oldukça iddialı görünen, arkası ise kesinlikle en dikkat çekici ya da diğer bir deyişle kışkırtıcı yanı olan otomobil, genel olarak oldukça farklı ve garip görünüyor. Jantlara kadar inen LED aydınlatma sistemiyle donatılan bu “fütüristik” araç, henüz hangi teknik detaylara sahip bilinmiyor. Ancak konsept modelin Prius Prime’ın 121 beygirlik plug-in hybrid altyapısını taşıdığı düşünülüyor. Ön kısmında hareketli tampon çıtası dahi kullanılan araç, yukarıdaki videoda gösterildiği kadarıyla aerodinamik yapısı iyi seviyede bulunuyor.

Ambivalent RD Prius PHV Concept ile Toyota Prius Prime
Ambivalent RD Prius PHV Concept ile Toyota Prius Prime
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ambivalent RD Prius PHV Concept ile Toyota Prius Prime geleceğe taşınıyor

Ancak bu gelecek herkesin hoşuna gidecek gibi görünmüyor. Ayrıca biliyorsunuz artık otomobil dünyası tasarım konusunda oldukça cesur adımlar atıyor. Bunun en son örneği ise Tesla Cybertruck oluyor. Pick-up dünyasında daha önce görülmemiş bir tasarım çizgisine sahip olan araç, genel olarak çok beğenilmemesine rağmen biliyorsunuz çok ses getiriyor. Firmalar artık çok dikkat çekici tasarımlar ile öne çıkmanın yollarını arıyor.