reklamı kapat

POPÜLER

Toyota Prius Prime standart plug-in hibrit sistemiyle geliyor [Video]

Gerek tuhaf tasarımı gerek çevreci yakıt teknolojisiyle otomobil dünyasında farklı bir yere sahip olan Toyota Prius yeni versiyonuna kavuştu. Prius Prime adını taşıyan otomobil, standart plug-in hibrit sistemiyle geliyor.

2016 model Prius‘un üzerine geliştirilen Prius Prime, hala farklı ve tuhaf görünse de, yapılan kozmetik değişimlerden nispeten biraz daha albenili görünüyor. Göz alıcı yeni gövde renginin de bunda payı büyük. Dörtlü LED far sistemi, biraz daha genişleyen ön ve arka tampon tasarımı ve tüm bagaj kapağını saran stop lambaları sayesinde ruju fazla kaçmış kalın bir dudağı andıran arka tampon tasarımı dikkat çeken tasarım detaylarından. İç mekanda hemen göze çarpan devasa bilgi ekranı ise Tesla modellerini andırıyor.

Gelelim asıl önemli olan konuya, yani yakıt tüketimine. Toyota otomobilin karma kullanımda 120 MPG (1,4 litre/100 km) yakıt tüketim değerine sahip olacağını söylüyor. 8 kWh’lık elektrik motoru devre dışı kaldığında bu değerin ne olacağını ise henüz bilmiyoruz. Daha büyük bir pil ünitesine sahip olan Prius Prime’ın sadece elektrik motoruyla katedebileceği mesafe 35 km iken bu modda ulaşabildiği maksimum sürat ise 135 km/s. Fiyat bilgileri henüz belli olmayan otomobil bu yıl sonbahar aylarından itibaren piyasadaki yerini alacak.

VİDEO
https://youtu.be/BS8usnK7BrM