reklamı kapat

POPÜLER

Toyota, Paris Otomobil Fuarı’nda ilklere imza atacak

Toyota, 1-16 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan 2016 Paris Otomobil Fuarı’nda, gelecekteki vizyonunu ve orta vadedeki hedeflerini gösteren modellerini sergileyecek. Toyota Paris’te Yeni Prius Plug-in Hybrid ve FCV Plus’ın Avrupa prömiyerini de gerçekleştirecek.

1937’den beri üretim hayatını sürdüren ve en köklü üreticilerden biri olan Japon otomotiv devi Toyota ürün yelpazesini geliştirmeye devam ediyor. Marka, 1997 yılından bu yana 90 ülke ve bölgede 33 farklı hibrit ve bir Plug in Hybrid modeli ile benzinli ve dizel motorların yanı sıra elektrikli motorları ile de tüketicilere hizmet veriyor ve geçmişten günümüze satış rakamlarında sürekli üst sıralarda yer alıyor. Şirket, önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan Paris Otomobil fuarında tanıtacağı modellerin heyecanı içerisinde.

Plug in Hybrid teknolojisini dünyada ilk sunan otomobil markası olan Toyota, hibrit teknolojisini kullanarak 2050 yılına kadar CO2 emisyonlarını yüzde 90 oranında düşürmeyi amaçlıyor. Toyota’nın global mimari platformu üzerine yapılan Yeni Prius Plug-in Hybrid, EV modu ile kullanıcılara keyifli ve konforlu bir sürüş vaad ediyor. Yeni Prius Plug-in Hybrid aynı zamanda dünyanın ilk güneş panelli sun roof’unu enerji üretmek için sunarak yine segmentinde referans olabilecek yenilikleri kullanıcılar ile buluşturmayı hedefliyor.

Avrupa prömiyeri gerçekleştirilecek bir diğer Toyota modeli ise hidrojen yakıt hücreli FCV Plus olacak. Birçok farklı materyalden üretilebilen, hidrojen yakıtı; temizliği, depolanma kolaylığı ve yüksek enerji yoğunluğu ile geleceğin enerji kaynağı olarak gösteriliyor. Çevreciliği ile öne çıkan FCV Plus, kendi hidrojen tankının yanında, dışarıda bulunan bir hidrojen kaynağından da elektrik üretebiliyor. Bu sayede araç; evde veya dışarıda kullanılmak üzere stabil bir elektrik üretim kaynağına dönüşebiliyor. FCV Plus trafikte olmadığı zaman ürettiği elektriği, enerji altyapısının bir parçası olarak paylaşabiliyor. Yani FCV Plus için elektrik enerjisi üretebilen bir güç kaynağı diyebiliriz ki bu işi çok daha heyecan verici hale getiriyor.

Üretimi Türkiye’de gerçekleşecek olan ve dış tasarımı ilk kez Cenevre Otomobil Fuarı’nda gösterilen C-segmenti crossover modeli Toyota C-HR de, kabini de dahil olmak üzere tüm detaylarıyla ilk kez Paris’te sergilenecek.