reklamı kapat

POPÜLER

huawei

Katlanabilir ekranlı Huawei telefonun taslak tasarımı ortaya çıktı

Huawei’nin uzun zamandır merakla beklenen katlanabilir ekranlı telefonun taslak tasarımı ortaya çıktı. LetsgoDigital tarafından paylaşılan görsele bakıldığında katlanabilir ekranlı telefon nihayet karşımıza çıkıyor. Kalın bir tasarım anlayışı yerine ince ve şık bir tasarım anlayışın tercih edildiği telefon beklentimizi fazlasıyla karşılıyor.

LetsGoDigital, katlanabilir cihazın Samsung’un şimdiye kadar gösterdiğinden daha büyük bir ekrana sahip olacağına inanıyor. Büyük bir ekran olmasına rağmen cihazın rahatlıkla katlanabileceği belirtiliyor. Cihazın benzersiz menteşesi katlandığında uygun bir delik oluşturuyor. Huawei’nin bu kısma bir stylus kalem yerleştirme ihtimali de kuvvetle muhtemel. Telefonda ne gibi özellikler olacağı henüz bilinmese de katlanabilir ekranlı modelde Kirin 980 işlemcisinin ve Balong 5000 5G modemin yer alacağı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei haricinde Samsung ve Xiaomi de katlanabilir ekranlı telefon hazırlığı içinde

Samsung ve Xiaomi de katlanabilir ekranlı telefonuyla kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Tüm katlanabilir ekranlı modellerin Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılması bekleniyor. Infinity Flex adı verilen bir ekran teknolojisi üzerine kurulan Samsung Galaxy Fold, bünyesinde 7,3 inç ve 4,6 inç iki adet ekran taşıyor. Modelin içerisinde yer alan esas katlanan 7,3 inç ekran, 1536×2152 piksel çözünürlük ve 420 ppi değerini sunuyor. 4,6 inç 21:9 ekranın ise 840×1960 piksel çözünürlüğe ve yine 420 ppi değerine sahip olduğu biliniyor. Katlanabilir ekranlı Galaxy Fold’un dudak uçuklatan fiyatla satışa sunulması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

İşte Xiaomi’nin geliştirdiği ilginç model