reklamı kapat

POPÜLER

samsung
samsung

Katlanabilir ekranlı Samsung Galaxy X’in taslak tasarımı ortaya çıktı

Samsung’un katlanabilir ekranlı telefonu olacağı iddia edilen Galaxy X ile ilgili yeni bir haber ortaya çıktı. Samsung’un Mobil İletişim İşleri Başkanı DJ Koh’un katlanabilir ekranlı telefonun çıkışının 2019 yılına ertelendiğini açıklamasının ardından telefonun taslak tasarımı gün ışığına çıktı.

Taslak tasarıma bakıldığında telefonun esnek ve geniş bir ekrana sahip olduğu görülüyor. Telefondaki menteşe sistemi cihazın içeri doğru katlanmasına imkan tanıyor. Hoparlör telefonun üst kısmında, pil ise telefonun alt kısmında bulunuyor. Katlanabilir ekranlı telefonda kalp ritmi sensörünün de yer aldığını belirtelim.

Şu anda SM-G888N0 kod adıyla karşımıza çıkan telefonun sınırlı sayıda üretileceği belirtiliyor.Kısa bir süre önce internete sızan açıklamada Galaxy X’in özel bir model olacağı ve yalnızca 100 bin adet üretileceği belirtilmişti. 2012 yılından beri iddialar yapılan telefonun 4K çözünürlük sunan katlanabilir ekranla birlikte geleceği belirtiliyor. Telefonun katlanabilir ekranı haricinde ne gibi özellikleri bünyesinde barındıracağı şu an için ne yazık ki belli değil. Katlanabilir ekranlı telefonun satış fiyatına dair bir iddia ortaya atılmasa da telefonun oldukça yüksek bir fiyattan kullanıcıların beğenisine sunulması bekleniyor.

Samsung’un katlanabilir ekranlı telefonu yolda

Geçtiğimiz nisan ayında Seul’de gerçekleşen Display TechSalon etkinliğinde konuşan Kim Tae-woong, şu anda çerçevesiz ekranların popüler olduğunu ve katlanabilir ekranlı telefonların ticari hale gelmesinin 2019 yılını bulacağını ifade ettiğini hatırlatalım.