reklamı kapat

POPÜLER

katlanabilir telefon samsung galaxy fold

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold’un merak edilen tarihi açıklandı

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold için merak edilen tarih açıkladı. 1.980 dolar fiyat etiketi bulunan telefon ciddi ciddi yolda bulunuyor.

Pazarda 2.600 dolarlık katlanabilir telefon Huawei Mate X ile zorlu bir rekabete girecek Samsung Galaxy Fold, verilen bilgiye göre 26 Nisan tarihinde Avrupa merkezli olarak ön siparişe açılıyor. Avrupa fiyatının 2 bin euro seviyesini geçeceği söylenen modelin, ilk olarak 15 farklı ülkede ön siparişe açılacağı belirtiliyor. Bunlar İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya, İsveç, İspanya, Norveç, Danimarka, Finlandiya, Belçika, Hollanda, Avusturya, Polonya, Romanya ve İsviçre olarak açıklanıyor. Ön sipariş yapanlara 3 Mayıs tarihinde gönderilecek modelin, Türkiye’de mayıs ayı içerisinde satışa çıkacağı biliniyor. Telefonun burada 20 bin TL’yi çok rahatlıkla geçeceği tahmin edilirken, bu fiyat etiketi gerçekten inanılmaz görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold teknik detayları

Modelde 7.3 inç QXGA+ Dinamik AMOLED (4.2:3) (İç ekran) ve 4.6 inç HD+ Super AMOLED (21:9) (Dış / kapak ekran) olmak üzere iki adet ekran yer alıyor. Gücünü Snapdragon 855 işlemciden alan telefon, tam 12 GB RAMile geliyor. Dahili hafızası 512 GB olan katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy Fold, ekrana entegre parmak izi teknolojisini benimsemiyor. Bunun yerine parmak izi sensörü güç tuşunda olan telefon, arkasında 16 MP F2.2 ultra geniş açı + 12 MP (2PD) F1.5/F2.4 OIS geniş açı + 12 MP F2.4 OIS telefoto olmak üzere üç adet kamera yer alıyor. Modelin içerisinde ise 10 MP (2PD) F2.2 geniş açı + 8 MP F1.9 derinlik kamerası bulunuyor. Modelin kapağında ise 10 MP (2PD) F2.2 kamerası bizleri karşılıyor.4.380 mAh pil üzerine kurulan telefonda, normal ve ters kablosuz şarj teknolojisi de aktif olarak yer alıyor.

İlginizi çekebilir

Galaxy Fold’un tanıtım videosu