reklamı kapat

POPÜLER

katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold

Kullanan paylaştı; işte katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold hakkında çok özel bilgiler

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold oldukça merak ediliyor. Peki bu telefon tam olarak nasıl bir kullanıcı deneyimi sunuyor? İşte cevabı;

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıktığı üzere Samsung Galaxy Fold 26 Nisan tarihinde Avrupa merkezli olarak ön siparişe açılıyor. Avrupa fiyatının 2 bin euro seviyesini geçeceği söylenen modelin, ilk olarak 15 farklı ülkede ön siparişe açılacağı belirtiliyor. Bunlar İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya, İsveç, İspanya, Norveç, Danimarka, Finlandiya, Belçika, Hollanda, Avusturya, Polonya, Romanya ve İsviçre olarak açıklanıyor. Ön sipariş yapanlara 3 Mayıs tarihinde gönderilecek modelin, Türkiye’de mayıs ayı içerisinde satışa çıkacağı biliniyor. Telefonun burada 20 bin TL’yi çok rahatlıkla geçeceği tahmin edilirken, modelin kullanan bir kişiden önemli bilgiler gelmiş durumda.

Söylendiği kadarıyla telefonun iç ekranındaki katlanma yeri açıkça görülüyor. Ekran parlaklığı yüzde 70’i geçtiği zaman daha az görünür hale geldiği söylenen katlanma yeri, elle kullanımda ise rahatlıkla hissedilebiliyor. Pil performansı ilk denemelerde iyi görünen ve Exynos işlemcili Galaxy S10+ ile benzer bir performans ortaya koyduğu söylenen telefon, dışındaki ufak ekranda da bir uyum ya da kullanım sorunu yaşatmıyor. Bazı yazılımsal sıkıntıları olduğu ancak bunların zamanla çözüleceği tahmin edilen Galaxy Fold, açma kapama süreçlerinde şimdilik aşırı pürüzsüz bir deneyim sunmuyor. Laptop gibi 90 derece açık halde kullanmanın zor olduğu telefon, UFS 3.0 ile yüksek hızlı depolama performansı getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold şu detaylarla geliyor

Modelde 7.3 inç QXGA+ Dinamik AMOLED (4.2:3) (İç ekran) ve 4.6 inç HD+ Super AMOLED (21:9) (Dış / kapak ekran) olmak üzere iki adet ekran yer alıyor. Gücünü Snapdragon 855 işlemciden alan telefon, tam 12 GB RAMile geliyor. Dahili hafızası 512 GB olan katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy Fold, ekrana entegre parmak izi teknolojisini benimsemiyor. Bunun yerine parmak izi sensörü güç tuşunda olan telefon, arkasında 16 MP F2.2 ultra geniş açı + 12 MP (2PD) F1.5/F2.4 OIS geniş açı + 12 MP F2.4 OIS telefoto olmak üzere üç adet kamera yer alıyor. Modelin içerisinde ise 10 MP (2PD) F2.2 geniş açı + 8 MP F1.9 derinlik kamerası bulunuyor. Modelin kapağında ise 10 MP (2PD) F2.2 kamerası bizleri karşılıyor.4.380 mAh pil üzerine kurulan telefonda, normal ve ters kablosuz şarj teknolojisi de aktif olarak yer alıyor.

İlgili Video