reklamı kapat

POPÜLER

Kendi akıllı ev sisteminizi kendiniz yapın [Video]

Akıllı ev sistemleri her ne kadar havalı görünse de yüksek fiyatları nedeniyle günümüzde çoğu kişinin ulaşamadığı teknolojilerden biri. Ayrıca bu sistemler kişilere özel değil de insanların geneli baz alınarak tasarlandığı için her kullanıcının farklı ihtiyaçlarına cevap vermekte güçlük çekebiliyorlar. LittleBits tarafından geliştirilen akıllı ev paketi ise kullanıcıların kendi akıllı ev sistemlerini kolayca hazırlamasına olanak tanıyor.

İçerisinde onlarca modül ve aksesuar barındıran sistem, oldukça kolay bir şekilde kurulabiliyor. Hiçbir alete gerek kalmadan, yalnızca birbirine takılarak kullanılan cihaz her ihtiyaca yönelik olarak farklı kombinasyonlarda çalışabiliyor. Örneğin buzdolabı açık kaldığında mesaj gönderilmesi sağlanabiliyor ya da kapıya takılan sensör ile eve gelenlere hoşgeldin müziği çalınabiliyor. Ses sensörüne de sahip olan sistem sayesinde bir ses duyulduğunda haber verilmesi de mümkün oluyor. Diğer yandan istenen bir saate kahve hazırlanabiliyor, uzaktan tek bir mesajla klima devreye sokulabiliyor veya kapı çaldığında mesaj ile haber alınabiliyor.
700-0070-SmartHomeKit-Poster-V1-8.indd
“Mesela Kickstarter’da köpek havlamasını takip eden sensör görebilirsiniz. Ama böyle küçük cihazlar için gerçekten de ayrı bir firma gerekli mi? Ya da kullanıcı cephesinden baktığımızda böyle küçük özellikler ayrı cihazlarda mı olmalı?” şeklindeki açıklamada bulunan baş tasarımcı Krystal Persaud, LittleBits’in yeni cihazında küçük özelliklerin bir arada olduğuna dikkat çekiyor. Sistemin en küçük paketindeki modüller bile 150.000 farklı kombinasyonda kullanılabiliyor. Böylece kullanıcıların ihtiyaçlarına uygun olan cihazları kendilerinin geliştirmesinin önü açılmış oluyor.
littlebitt
Kullanıcılara karışık sistemler sunmak yerine basit işlemler yapılmasını sağlayan cihaz ile internete bağlı projeler de geliştirmek mümkün. Ancak sistemin yanında yalnızca bir adet CloudBit geliyor ve bu nedenle aynı anda sadece tek bir proje internet bağlantılı olarak yapılabiliyor. Eğer daha fazla proje geliştirmek isteniyorsa 60 dolara başka bir CloudBit satın almak gerekiyor.

En küçüğü 99 dolardan satılan akıllı ev sisteminin en gelişmiş paketi ise 249 dolar fiyat etiketine sahip. Söz konusu modellerin tamamını buradan detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Kendi akıllı ev sisteminizi kendiniz yapın [Video]” için 3 cevap

  1. Başarılı bir paylaşım ve tabi ki uygulama emeğinize sağlık .. ” konya akıllı ev sistemleri

  2. Damla Taşlı dedi ki:

    Teşekkürler paylaşımınız için. konya akıllı ev sistemleri

  3. Damla Taşlı dedi ki:

    Teşekkürler paylaşımlarınız için. konya akıllı ev sistemleri