reklamı kapat

POPÜLER

Sgnl

Kendinizi “gizli ajan” gibi hissedeceğiniz bileklik [Video]

Las Vegas‘da yaşadığı elektrik kesintisine rağmen devam eden CES 2018 fuarında oldukça ilginç teknolojiler var. İşte bunlardan bir tanesi olan Sgnl, telefon görüşmesi sürecini gerçekten çok farklı bir hale getiriyor.

Sgnl direkt olarak Güney Kore merkezli Innomdle Lab tarafından geliştiriliyor. Samsung tarafından desteklenen bir şirket olan Innomdle Lab, geliştirdiği bileklik ile telefon görüşme sürecini oldukça ilginç bir hale getiriyor. Akıllı telefonuzla kablosuz olarak bağlantı kuran bileklik, görüşmeleri parmağınızın ucundan kulağınıza aktarabiliyor. Oluşturduğu titreşimi parmağınızdan kulağınıza aktaran ve karşı tarafı duymanıza imkan tanıyan bileklik, deneyenlerin söylediği kadarıyla yeterli bir ses kalitesi sunabiliyor. Bu noktada Body Conduction Unit (BCU) adı verilen teknolojiyi kullanan ürün, dahili mikrofona da sahip. Yani karşı tarafla sadece parmağınızı kulağa götürerek telefon görüşmesi yapabiliyorsunuz. Ürünün aynı zamanda akıllı ve klasik saatlere kayış şekilde bağlanan sürümleri de bulunuyor. Yani telefon görüşmesi için en yeni Apple Watch’dan satın almanıza gerek kalmıyor.

Sgnl
Sgnl

Sgnl ile telefon görüşmeleri bir sonraki seviyeye geçiyor

Telefon görüşmesi yanında aynı zamanda akıllı egzersiz takibine de imkan tanıyan bileklik, 200 mAh kapasitesinde dahili pile sahip. Bu pille 3,5 saat görüşme sunan ürün, hiç kullanmazsanız dört gün bekleme süresi sunuyor. Gündelik kullanımda nasıl bir deneyim sunacağı bilinmeyen ürün, bünyesinde herhangi bir bilgi barındırmıyor. Ancak beş farklı numara hızlı arama için programlanabiliyor. Mart ayında satışa çıkacak ürünün 250 dolardan başlayacağı belirtiliyor.

Video