reklamı kapat

POPÜLER

KFC’den Game of Thrones göndermeli reklam [Video]

Dünyanın en fazla izlenen dizisi olan Game of Thrones, Westeros’un sınırlarını aşıyor. KFC tarafından hazırlanan yeni reklam Game of Thrones’un başlı başına bir pazarlama aracı olduğunu net bir şekilde ortaya koyuyor.

Hepimiz çok iyi biliyoruz ki Game of Thrones klasik bir televizyon dizisi olmanın çok ötesine geçti. Karşımızda o kadar popüler bir yapım var ki, adının anılması bile dikkat çekiyor. Dizide yaşananlar o haftanın en büyük olayı haline geliyor. Eski Amerikan Başkanı Barack Obama bile bölümleri erkenden izlemek isteyecek kadar büyük bir hayran! Durum bu kadar açık olunca, Game of Thrones’un bir reklam aracına dönüşmesi de kaçınılmaz. KFC hazırladığı son reklamla tam olarak bunu yapıyor.

İngiltere ve İrlanda’ya özel olarak hazırlanan reklamda Hodor karakterine hayat veren Kristian Nairn rol alıyor. “Öğle arası geliyor…” isimli bu tanıtımda Game of Thrones’un en üzücü sahnelerinden birine gönderme yapılıyor. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz sezon Hodor, Ak Yürüyenlerden kaçmak istemiş fakat kapıyı tutma çabası başarılı olmamıştı. Bu sayede Hodor isminin “hold the door” (kapıyı tut) cümlesinden geldiğini öğrenmiştik. Reklamda da tam bu sahneye gönderme yapılıyor.

Reklamda Kristian Nairn bir KFC çalışanına hayat veriyor. Saatin 12 olmasının ardından öğle arasına girenler dükkana akın ediyor. Yoğunluktan başı dönen kahramanımız defalarca “Chicken with fries” (patatesle tavuk) siparişini tekrar ediyor. Tüm bu tekrarların ardından aklına başka bir fikir geliyor: “Chicken with rice!” (Pilavlı tavuk) Bizlerin pek de uzak olmadığı pilavlı tavuk konsepti KFC’nin yeni ürününe ilham veriyor. Reklamı izleyenler de Game of Thrones‘un bu üzücü sahnesini anımsamadan edemiyor. Unutmadan, bahsi geçen sahneyi hemen aşağıdaki videoda bulabilirsiniz.

VİDEO