reklamı kapat

POPÜLER

readingr

Kickstarter’ın en popüler projesi Reading Rainbow

Kickstarter, adı duyulmamış girişimcilerden ünlü şirketlere kadar pek çok üreticinin gelir kaynağı olmuş durumda. Kullanıcıların bizzat bağış yaparak onay verdiği veya reddettiği projeler listesi uzayıp giderken haziran ayının sonunda en çok bağış alan proje de kendini belli etti. Reading Rainbow kampanyası bitimine 30 saat kadar kalmışken 4 milyon doların üzerinde bağış toplamayı başardı.

Şu an bu haberi yazarken 95.299 bağışçıya ulaşmış olan Reading Rainbow projesi, en çok bağışçıya ulaşan proje olarak Kickstarter listesinin en üst sırasına çıkmayı başardı. LeVar Burton‘ın çocuklara okumayı öğrettiği eğitim programının geri gelmesi için oluşturulan bu proje, belli ki pek çok insanın uzun zamandır beklediği ve istediği bir projeymiş. 1983’te başlayan programın 2006’da sonlandırılmasının ardından 2012’de iPad için yayınlanan Reading Rainbow uygulaması, en çok indirilen eğitim uygulamaları arasında birinci sırayı almayı başarmıştı.

Projenin bu kadar başarılı olmasının sebeplerinden biri de Kickstarter bağışçılarına verdiği ödüller. OUYA oyun konsolundan Pebble akıllı saate, Veronica Mars filminin yıldızları ile özel bir organizasyona katılma hakkından Reading Rainbow etkinliklerine kadar yaptığınız bağışa göre ödül kazanabiliyorsunuz. 28 Mayıs’ta Kickstarter’da başlatılan proje yarın 35 günlük serüvenini sonlandırıyor. Siz de bağışçı olmak istiyorsanız projeye buradan ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR