reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Klasik romanlar Instagram Hikayeler’e taşınıyor

New York Halk Kütüphanesi, heyecan verici bir sosyal medya atılımı yapıyor. Artık klasik romanları Instagram üzerinden okumak mümkün.

New York Halk Kütüphanesi, Instagram üzerinde ilginç bir çalışma başlattı. Bildiğiniz üzere klasik romanlar belli bir zaman sonra teliflerini kaybediyor. Bu sebeple pek çok resmi uygulamada sayısız romanın ücretsiz legal kopyasını bulmak mümkün. New York Halk Kütüphanesi de bunu değerlendiriyor ve sosyal medya bağımlıları için klasikleri erişilebilir kılıyor. İlginç bir proje başlatan kütüphane, Instagram’ın en popüler özelliği olan Hikayeler’den güç alıyor. Artık nerede olursanız olun çevrim içi olduğunuz sürece Hikayeler aracılığıyla klasik romanları okumak mümkün olacak. Açılış ise Alice Harikalar Diyarında ile yapılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Klasikler cepte

Buradan ulaşabileceğiniz Instagram sayfasında Alice Harikalar Diyarında kitabı 2 parçaya bölünmüş halde kayıtlı hikayeler arasında yer alıyor. Tıpkı hikayeleri geçer gibi ekranın sağına ve soluna tıklayarak ilerlemek mümkün oluyor. Sayfayı okurken ise ekrana dokunmanız yeterli. Böylelikle parmağınızı ekrandan kaldırana kadar uygulama bir diğer sayfaya geçmiyor. Her ne kadar şimdilik sadece bir kitap yer alsa da kütüphane yenileri üzerinde çalışıyor. Franz Kafka’nın Dönüşüm’ü ve Charlotte Perkins Gilman’ın Sarı Duvar Kağıdı da hazırlanan eserler arasında. Tabii ne yazık ki bu kitapların İngilizce baskılarının yayınlandığını da hatırlatalım.

İlginizi çekebilir

IGTV tanıtımı