reklamı kapat

POPÜLER

Köklere dönme zamanı geldi; Assassin’s Creed Origins ilk fragmanıyla karşımızda [Video]

Yılın o zamanı gelip çattı; yeni bir E3 ve beraberinde gelen yeni bir Assassin’s Creed… Bu sefer her şeyin başladığı yere, köklere dönüyoruz.

Ubisoft henüz E3 2017 için sahnede arzı endam etmedi ancak Xbox One X’in tanıtım etkinliğinde Assassin’s Creed’in daha önce ismi ve bazı detayları sızan yeni oyununu gösterdi. Sızıntılar yanıltmadı. Yeni oyun Assassin’s Creed Origins ismiyle geliyor ve macera bu kez antik Mısır’da geçiyor. Esasen Ubisoft’un paneli bugün Sony’nin hemen öncesinde gerçekleştirilecek ancak Xbox One X’in sunduğu 4K deneyimden yararlanan firma Assassin’s Creed Origins’i en gösterişli haliyle tanıtmak istemiş olacak ki, oyun içi fragmanı bir gün öncesinde görme imkanı elde ettik.

Assassin’s Creed Origins’de ana karakterimiz Bayek. Kendisi son Medjay olarak geçiyor. Medyaj kelimesi antik Mısır’da ordu üyelerine verilen isim olarak öne çıkıyor. Fragmanda gördüğümüz üzere Bayek bize suikastçı birliğinin nasıl oluştuğunu ve kendine ilk kez “Assassin” diyenlerin macerasını anlatıyor. Fragmanda çok fazla oynanış dinamiği görüyoruz. Birebir saldırılar dışında, okla saldırının öne çıktığı fragmanda gemi savaşları da oyundaki yerini almış gibi görünüyor. Su altı görevlerinin yanı sıra kartal kontrolüyle casusluğa da yeni bir kapı aralanıyor. Oynanış videosunda RPG tarzı ögeler de dikkat çeken detaylar arasında. Yetenek puanları elde edebiliyor, karakterin özelliklerini istediğiniz doğrultuda geliştirebiliyorsunuz. Oyun içi öldürdüğünüz düşmanlardan daha gelişmiş silahlar alıp, kendi silahlarınızla değiştirebiliyorsunuz.

Oyun dinamikleriyle ilgili daha detaylı bilgiyi bu akşam Ubisoft’un konferansında edinmeyi umduğumuz Assassin’s Creed Origins, 27 Ekim‘de PC, Xbox One ve PS4 için çıkışını gerçekleştirecek.

VİDEO