reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai i20 crossover

Kokpit de göründü; Hyundai i20 merkezli crossover ilk kez kadraja takıldı

Kona’nın altında konumlandırılması beklenilen Hyundai i20 merkezli crossover modelinin tasarım noktasına ise kendine has çizgileri olacak.

Hyundai ürün gamı yepyeni bir üyeye kavuşmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz süreçte zirve noktaya Palisade ile ekleme yapan Güney Kore merkezli üretici şimdi de i20 tabanlı kompakt crossover modeliyle kullanıcıların karşısına çıkacak. Bir süredir test süreci devam eden model ilk kez test edilirken casus kameralarına yakalandı. Avrupa merkezli olarak kullanıcılara sunulacak olan araç, i20 Active ile birlikte ailenin en küçük crossover modeli olacak. Lakin burada nitelikli bir fark bizleri bekliyor. i20 Active’in aksine, Hyundai’nin yeni crossover modelinin kendi has benzersiz dinamiklere sahip olması bekleniyor. Casus fotoğraflarından, özellikle önde olmak üzere normal i20 ile bazı benzerlikler görülürken, genel karakterde hissedilir değişimler var


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hyundai i20 dinamikleri ağırlıklı olarak altyapıda hissedilecek

Carscoops tarafından servis edilen görüntülerde aracın kokpiti de büyük oranda kendisini gösteriyor. Yeni i20 ile büyük oranda aynı olan iç dünyada multimedya ekran ve klima çıkışlarında da herhangi bir değişim göremiyoruz. 10,25 inçlik dijital sürücü ekranı da yine bu kapsamda dikkat çeken parçalar arasında. Ürün gamı sırasına bakıldığında Kona’nın altında konumlandırılması beklenen modelin motor dinamikleriyse i20 ile birebir aynı olacak. 1.0 litrelik turbo benzinli motoru bu noktada 100 ve 120 PS’lik güç nitelikleriyle listede görmeyi bekliyoruz. 48V başlangıç jeneratörlü hibrit sistem de yine katalogda yerini alacak. Son olarak şanzıman kısmında da 7 kademeli çift kavrama otomatik ve 6 kademeli manuelin tercih edilmesi şaşırtıcı olmayacak. Aracın bu yıl içerisinde resmi olarak tanıtılması bekleniyor. Gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlgili video

Yeni Hyundai i20 karşımızda