reklamı kapat

POPÜLER

Skoda

Koltukta tanıdık isim; Skoda cephesinden yeni CEO açıklaması

Çek otomobil üreticisi Skoda, markanın başına gelecek yeni ismi açıkladı. Koltuğu oturan kişi ise Volkswagen‘den tanıdık.

Ünlü otomobil üreticisi Skoda bir süredir koltuğunu kime emanet edeceğini araştırıyordu. Bernhard Maier’ın boşalan CEO’luk görevine grup içinden bir kişinin geleceği beklenen bir gelişmeydi. Çünkü bildiğimiz kadarı ile Volkswagen ve grup üyeleri markalar bu tip yönetici değişiklikleri grup içi kişiler üzerinden çözüyor. Nitekim bu sefer de öyle oldu. Volkswagen’in eski bir yöneticisi olan Thomas Schäfer, bundan böyle Skoda’nın CEO’luk görevini üstlendi. Thomas Schäfer daha önce VW için Güney Afrika yöneticiliği yapmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Skoda, tanıdık bir isme emanet

Thomas Schäfer’in Skoda’ya transfer olmadan önce yaklaşık 8 senelik bir Volkswagen geçmişi bulunuyor. Grup içinde oldukça iyi bir ününün olduğunu da söylemek gerek. Makina mühendisi olan Schäfer, görev aldığı piyasalarda markanın satış rakamlarını ciddi oranda arttırmıştı. Özellikle hafif ticari segmentinde adından oldukça söz ettirmişti. Bakalım Skoda üzerine nasıl etkiler göreceğiz. Gelişmeleri LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz

İlginizi çekebilir

2020 Seat Leon merak edilen özellikleriyle detaylandı