reklamı kapat

POPÜLER

KIA Seltos

Kompakt SUV sınıfının yeni üyesi KIA Seltos tanıtıldı

Tasarım dinamikleriyle kullanıcıların dikkatini çekme potansiyelini barındıran KIA Seltos, şimdilik Avrupa pazarında satışa sunulmayacak.

KIA Seltos, resmi kaynaklar üzerinden bir süredir devam ettirilen ipucu zincirinin ardından düzenlenen etkinlik kapsamında bugün itibarıyla tanıtılıyor. Hindistan’ın Delhi kentindeki organizasyonla birlikte karşımıza çıkarılan model, kompakt SUV sınıfında markasını temsil edecek. İlk adımda Hindistan pazarı bazlı olarak bu yıl satışa sunulması planlanan modelin ileriki vadede daha küresel bir çapta pazarlanması bekleniyor. Bu da tasarımıyla oldukça farklı bir karakter ortaya koyan Seltos için Türkiye sorusunu sormanın henüz oldukça erken olduğuna işaret.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkanlarıyla KIA Seltos

Seltos özellikle ön bölümdeki katlı tasarım karakteriyle alıştığımız KIA karakterlerinden ayrılmayı başarıyor. Donanım bazında ışıklandırma grubunun tamamında LED teknolojisinden faydalanılan otomobilin kaplan burnu niteliği taşıyan ızgarası da oldukça geniş tasarlanmış. Kokpit bölümünde ise bizleri 10,25 inçlik multimedya ve 8 inçlik baş üstü ekranın karşılayacağı, müzik sisteminde ise Bose ile ortaklığa gidildiği şu aşamada ön plana çıkarılıyor. Sürüş noktasında Normal-Ekonomi-Spor olmak üzere üç farklı modla gelen aracın motor seçenekleri kısmında ise nispeten tanıdık parçalar var. Giriş seviyesinde yer verilen 1,6 litrelik turbo benzinli motor 175 beygirlik güçle geliyor. Atmosferik 2.0 litre 150 PS, 1,6 litrelik dizel ise 135 PS‘lik değerlerle ürün gamındaki yerini alacak. Şanzıman kısmında ise pazara göre değişmekle birlikte 6 ileri otomatik, 7 ileri otomatik ve CVT karşımızda olacak. Kore ve Hindistan’da üretilecek olan Seltos’un Avrupa planlamasıyla ilgili nasıl bir yol haritası çizileceğini hep birlikte göreceğiz.

İlginizi çekebilir

Yeni Peugeot 2008