reklamı kapat

POPÜLER

Seyahat İzin Belgesi için atılan e-Devlet adımı çok önemli

Koronavirüs odaklı Seyahat İzin Belgesi için e-Devlet hamlesi!

Türkiye’yi de saran koronavirüs riski nedeniyle çıkan Seyahat İzin Belgesi için sevindiren bir e-Devlet adımı atıldı. İşte detaylar;

Koronavirüs salgının yayılmasını önlemek adına biliyorsunuz kısa süre öne çok önemli bir adım atıldı. Bu adım ile şehirlerarası otobüs ve uçak yolculuklarında Seyahat İzin Belgesi alınması kuralı getirildi. Bu belge olmadan otobüs veya uçakla seyahat eden kişilere ceza uygulanıyor. İşte bu belgenin alınması için artık vatandaşların kaymakamlıklara gitmesine gerek kalmadı. Yolculuk yapmak isteyenler belgeyi almak için büyük yoğunluk oluşturuyor, bu da virüsün yayılmasına yönelik ciddi bir risk oluşturmuştu. Ancak bu durum değişti ve artık belge e-Devlet üstünden de alınabiliyor. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından konu hakkında yapılan açıklamalar şu şekilde:

Seyahat İzin Gelmesi alabilecek kişiler:

-Tedavi ihtiyaçları nedeniyle doktor kararıyla sevk edilen

-Birinci derece yakınları vefat eden veya ağır hastalığı olanlar

-Son 15 gün içerisinde gelmiş olduğu yerde kalacak yeri bulunmayan kişiler

Başvuru süreci:

1: e-Devlet kapısı üzerinden başvurunuzu yapınız.

2: Başvurunuz Seyahat İzin Kurulu’na iletilecek ve kurul tarafından değerlendirmeye alınacaktır.

3: Seyahat İzin Kurulu tarafından yapılan değerlendirme sonrasında başvuru sahiplerine “başvurunuz kabul edilmiştir” ya da “başvurunuz ret edilmiştir” şeklinde SMS üzerinden bildirim yapılacaktır.

4: Başvurusu kabul edilen vatandaşlar otogar veya havalanlarında bulunan başvuru masalarından TC kimlik numaraları ile doğrulamaları yapıldıktan sonra kabul edilecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Seyahat İzin Belgesi için atılan e-Devlet adımı çok önemli

Peki bu önemli belge için başvuru nereden yapılacak? Bunun için direkt olarak burayı ziyaret edebilirsiniz. Buradan e-Devlet şifreniz ve bilgileriniz ile işlem yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Huawei’nin yeni modelleri ile tanışın