reklamı kapat

POPÜLER

hyundai

Kritik Türkiye kararı; Hyundai hibrit üretimi kararını duyurdu

Hyundai Assan, hibrit otomobillerin üretimi hakkında uzun zamandır beklenen Türkiye kararını açıkladı. Detaylar haberimizde.

Otomobil üreticileri hibrit ve elektrikli araçlara yatırımlarını hızlandırıyor. Geçtiğimiz aylarda Toyota, Renault ve Ford, Türkiye’deki fabrikalarında hibrit modeller de üreteceğini açıklanmıştı. Koreli üretici Hyudai cephesinden de benzer bir açıklama geldi. Buna göre Hyundai Assan, bu yıl üretimine başlanacak yeni nesil i20 ve gelecek sene üretilecek bir B-SUV modelinin hibrit versiyonlarını Türkiye’deki fabrikasında üretecek. Bu kararın asıl sebebi olarak markanın gelecek planlarını göstermek yanlış olmaz. Çünkü Hyundai, 2020 senesinden itibaren Avrupa’da sattığı araçların yüzde 75‘inin hibrit, plug-in hibrit veya yüzde 100 elektrikli olmasını hedefliyor. 2025 yılına kadar ise marka çatısı altında 44 elektrikli ve hibrit model bulunacak. Anlayacağınız yıllar geçtikçe elektrikli ve hibrit oranı da artış gösterecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Hyundai i20 ne zaman karşımıza çıkacak?

Resmi tanıtım etkinliği için önümüzdeki yılın ilk yarısı işaret edilen yeni i20 için bize ulaşan bilgi doğrultusunda üretim tarihi 2020 Temmuz olarak karşımıza çıkıyor. Mühendislerin halihazırda bant çalışmaları ve aracın geliştirmesiyle ilgili çalışma içerisinde olduğu şu günlerde, İzmit’teki fabrikanın da hazırlık içerisinde olduğunu söylemek mümkün. Ayrıca biraz önce bahsettiğimiz hibrit i20 haberleri fabrika hazırlarının tüm hızıyla sürdüğünü gösteriyor. Bu bilgiler doğrultusunda eğer büyük bir sürpriz olmaz ise eylül-ekim ayı içerisinde de yeni jenerasyon i20’nin ülkemizdeki satışlarına başlanabileceğini bekleyebiliriz. Değişen tasarımıyla birlikte dijital sürücü ekranı ve daha pek çok destekle güncellenecek olan i20 önümüzdeki aylardaçokça gündemimizde olacak. Model hakkında tüm gelişmeleri LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Çinli Rolls-Royce” Hongqi H9