reklamı kapat

POPÜLER

ses sistemi

Kulaklık olmadan sesi sadece size gönderebilen ses sistemi

Kulaklık olmadan müzik dinlediğiniz zaman bu müziği çevrenizdeki kişiler de duyuyor. Yeni bir ses sistemi teknolojisi bunun ortadan kaldırıyor.

Kulaklık kullanmadan müzik dinlediğiniz zaman çevrenizi istemeden de olsa rahatsız ettiğiniz olmuştur. Veya spesifik bazı durumlarda kulaklık kullanma şansınız olmamıştır. İşte bunları tarih gömecek bir ses sistemi teknolojisi gündemde bulunuyor. Bu teknolojinin arkasında İsrail merkezli Noveto Systems firması yer alıyor. Firmanın yukarıda tasarımını gördüğünüz SoundBeamer 1.0 isimli ürünü, çalan sesi / müziği direkt olarak size gönderebiliyor. Yani müzik adeta kablosuz olarak beyninize / kulaklarınıza aktarılıyor. Bu sistem sayesinde çevrenizdeki kişiler ne dinlediğinizi çok yanınıza gelmedikleri süre boyunca duyamıyor. Aktarıldığı kadarıyla geliştirilen sistem belirlenen kişiyi belirli bir seviyeye kadar takip ediyor ve çevreleyici şekilde 3D aktarım yapabiliyor.

Geliştirilen bu ses sistemi teknolojisi gerçekten çok dikkat çekiyor

Bu tarz bir sistemin gerçekten büyük potansiyel kullanım alanı bulunuyor. İlk olarak çok sayıda kulaklık kullanmayı sevmeyen kişiler bulunuyor. Ayrıca hem yüksek seste çevreyi rahatsız etmeden müzik dinlemek / oyun oynamak / film izlemek, hem de çevreyi duyabilmek çok güzel görünüyor. Çevrenizi duymanıza izin verdiği için güvenlik açısından büyük fayda sağlayan sistemin, başka bir çok potansiyeli de bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Örneğin böyle bir sistem ile bir otomobil içerisinde sadece şöförün navigasyon sesini duyabileceği, böylece araçtaki diğer kişilerin (Bebekler, uyuyan yolcular vb.) bu sesten rahatsız olmayacağı bir altyapı harika görünüyor. SoundBeamer 1.0 isimli modelin 2021 sonunda ticari olarak satışa çıkacağı gelen bilgiler arasında.

İlginizi Çekebilir

iPhone 12 Pro’ların LiDAR gücünü gösteren video