reklamı kapat

POPÜLER

Philips Tapster

 - Güncelleme: 21 Mart 2015 00:48

İlk bakışta tasarımıyla dikkatinizi üzerine çekeceğini düşündüğümüz Tapster, kullanım biçimiyle de kendisiyle aynı kulvarda koşan rakiplerinden oldukça farklı ve ilgi çekici bir ürün. İki adet daire şeklinde olan ve kulaklarınıza taktığınızda kulak kepçesinin orta kısmına yerleşerek üzerinde bulundurduğu kulak içi kulaklıkları ile müziği direkt olarak size ulaştıran Tapster, kulaklık üniteleri üzerindeki dokunmatik tuş takımı ile de tamamen özgürlük sunuyor.

PARMAĞINIZI KAYDIRIN
Bluetooth destekli Tapster, yukarıda da bahsettiğimiz gibi üzerinde dokunmatik bir tuş takımı bulunduruyor ve bu tuşlar yalnızca kulaklıklar kulağınıza takılıyken çalışıyor. Kulak dışındayken kendini otomatik olarak kilitleyen Tapster, bu nedenle ilk kullanım esnasında stresli anlar yaşamanıza neden olabilir. Ancak kullanımına alıştıktan sonra bir sorun yaşamayacağınızı düşünüyoruz. Tapster’ın her iki kulaklık ünitesinin üzerinde bulunan dokunmatik tuş takımı ile müzikler arasında geçiş yapabilir, müziği durdurup devam ettirebilir, ses miktarını değiştirebilir ve çağrıları cevaplayabilirsiniz. Bu komutları parmağınızı yalnızca Tapster üzerinde kaydırarak verebilirsiniz, ancak dediğimiz gibi, alışmanız için süre gerekebilir.

EVERCLEAR & FULLSOUND EL ELE
Sağ kulaklık ünitesi üzerinde bir mikrofon da bulunduran Tapster, EverClear teknolojini desteklemesiyle de gürültülü ortamlarda anlaşılmaz hale gelebilecek olan telefon görüşmelerinde size yardımcı olarak, gürültünün dijital filtrelemesini gerçekleştiriyor ve net bir görüşme yapmanıza imkan tanıyor. Bir diğer özelliği olan FullSound teknolojisi ile de müziğin keyfini çıkartabilmenize yardımcı olan Tapster, bu iki özelliği sayesinde hem müzik dinlemede, hem de aramaları cevaplamada kulağınızdan eksik etmeyeceğiniz bir ürün haline geliyor diyebiliriz. Üç farklı Earpad ile birlikte gelen Tapster, bu sayede farklı kulak yapılarıyla uyum sağlayabiliyor ve yine yanında getirdiği kulak askılarıyla da isteğe bağlı olarak kullanılabiliyor. Aslında kulak askıları olmadan da kullanılabilir durumda olan Tapster’ın, bu tür kullanımda hareket halindeyken kulaklıkların kulağınızdan düşebilme ihtimaline karşın askılık da bulundurması güzel. Müzik dinlerken ya da sadece telefon görüşmelerini yapmak üzere kullanırken yedi saatlik bir şarj ömrü sunan Tapster, beklemede ise 150 saate kadar kullanıma hazır bir şekilde durabiliyor. Bilim kurgu filmlerinden fırlamış gibi duran kullanım şekliyle bluetooth kulaklıklara farklı bir bakış açısı getirdiği kadar; minik boyutları, konforlu yapısı ve sesi iletmedeki başarısı ile de beğeneceğinizi düşündüğümüz Tapster, bluetooth kulaklık arayanların gözdesi olacaktır.

PUANLAMA
-5YILDIZ-

ARTILAR
Dokunmatik tuş takımı, ses kalitesi, EverClear ve FullSound teknolojisi, konforlu ve şık tasarımı, otomatik tuş kilidi, üç farklı Earpad ile gelmesi.

EKSİLER
Kullanımı ilk etapta bazı kullanıcılar için zor olabiliyor. Bu nedenle hızlı başlangıç rehberine göz atmanızda fayda var.

SONUÇ
Eğer bir bluetooth kulaklık sahibi olmak istiyor ve türevlerinden farklı yapıda bir ürün arıyorsanız, Tapster’a mutlaka bir göz atmalısınız. Kullanımında ilk anda zorlanabilirsiniz, ancak daha sonra seveceğinizi düşünüyoruz.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Kulaklık Tipi
• Kulak içi

Frekans Tepkisi
• 20 – 20.000 Hz

Kullanım Mesafesi
• Ortalama 10 metre

Şarj Ömrü
• 7 saat (müzik dinlemede)
• 7 saat (telefon görüşmesinde)
• 150 saat (beklemede)

Aksesuarlar
• Taşıma kutusu
• Earpad
• Kurulum CD’si

Boyutlar
• 36 x 36 x 3 mm

Ağırlık
• 24 gram