reklamı kapat

POPÜLER

Lenovo dünyanın ilk katlanabilir bilgisayar modeli [Video]
Lenovo dünyanın ilk katlanabilir bilgisayar modeli [Video]

Lenovo’dan dünyanın ilk katlanabilir bilgisayar modeli [Video]

Katlanabilir ekranlar üzerine en çok çalışan firmalardan Lenovo, kısa süre önce dünyanın ilk katlanabilir bilgisayar modelini duyurdu.

Lenovo yukarıda da dediğimiz gibi bu modeli “dünyanın ilk katlanabilir bilgisayarı” olarak lanse ediyor. Ancak bu ürün temel olarak tek parça katlanabilir dokunmatik ekrana sahip bir dizüstü bilgisayar modeli. Bu yeni nesil bilgisayar, yukarıdaki video ve görsellerde görebileceğiniz üzere standart bir gövdeye sahip. Bir klavyesi bulunmayan bunun yerine komple ekrandan oluşan ve Lenovo ThinkPad X1 ailesine dahil model, söylendiği kadarıyla bünyesinde LG üretimi 13.3 inç 2K esnek OLED ekran barındırıyor. Gücünü Intel işlemcilerden alan ve tam Windows deneyimi sunabilen bilgisayar, şimdilik prototip aşamasında yer alıyor. Her şey yolunda giderse 2020 yılında satışa çıkacağı belirtilen cihaz, stylus kalem desteğine de sahip.

Lenovo dünyanın ilk katlanabilir bilgisayar modeli [Video]
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lenovo, katlanabilir bilgisayar modeli ile pazarı değiştirmek istiyor

Firmanın iki parça ekrandan oluşan dizüstü bilgisayarları hali hazırda satılıyor. Ancak kişiler halen yazı yazma konusunda standart klavyeleri tercih ettiği için bu ürünler çok öne çıkamıyor. Katlanabilir bir dizüstü ise süreci çok daha farklı bir aşamaya taşıyor. Tek parça katlanabilir ekran, kişilere büyük / tam ekran deneyimi sunuyor. Ancak burada tek bir sorun bulunuyor o da fiyat. Biliyorsunuz katlanabilir telefonların inanılmaz yüksek fiyat etiketleri var. Bu açıdan Lenovo imzalı modelin de çok ama çok pahalı olması bekleniyor. Gelecek katlanabilir modeller üzerine kuruluyor ancak bu gelecek normal kullanıcılardan çok uzakta bulunuyor.