reklamı kapat

POPÜLER

LG akıllı aydınlatma sistemi ile Philips Hue’ya rakip olmaya hazırlanıyor

beyaz eşyalarla başladığı ev teknolojilerini akıllandırma hareketine devam ederek akıllı aydınlatma sistemlerine yönelik ilk ürün seti olan LG Smart Lamp‘i duyurdu. Geleneksel akkor ampullerden %80 daha tasarruflu olduğu belirtilen ampullerin elbette en dikkat çeken özelliği bu değil.

Advertisement

Philips’in Hue sisteminin aksine herhangi bir ara bağlantı ünitesine gerek kalmaksızın hem Bluetooth hem de Wi-Fi aracılığıyla iOS ve Android işletim sistemi yüklü akıllı cihazlarla bağlantı kurabilen ampuller, özel uygulaması aracılığıyla oldukça ilginç yetenekler kazanıyor. Güvenlik modu seçildiğinde kullanıcılar evdeymiş izlenimi uyandırmak üzere belirli bir zaman diliminde yanmaya programlanabilen ampuller eğlence moduna geçildiğinde ise ortamda bulunan ses veya müziğin temposuna göre ışık seviyesini artırıp azaltabiliyor.

Günde beş saat ortalama kullanımda 10 yıllık ömüre sahip olduğu belirtilen LG Smart Lamp, 60 watt ışık gücüne sahip. Yetenekleri yukarıda sayılanlarla sınırlı kalmayan LG Smart Lamp, kullanıcısının telefonuna bir arama düştüğünde yanıp sönerek kullanıcısına haber veriyor. Böylece telefon farklı odada dahi olsa gelen aramadan haberdar olunabiliyor. Ampullerin tanesi 32 dolar olarak fiyatlandırılmış durumda. Ürünün Kore dışında satışına ilişkin olarak ise henüz paylaşılmış bir bilgi bulunmuyor.